សម្តេចតេជោ ៖ កន្លែងធ្វើ​ការ​ល្អគឺវាប្រសើរណាស់ទៅហើយ ប៉ុន្តែ​ប្រសើរជាងទៀត គឺប្រសិទ្ធភាពការងារ
ភ្នំពេញ – ​​ក្នុង​ពិធីសម្ពោធ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់ជា​ផ្លូវការ «អគារសាលាយុត្តិធម្ម» ស្ថិត​នៅ​សង្កាត់ព្រែកលៀប ខណ្ឌជ្រោយចង្វា នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ មិថុនា សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បាន​លើក​ឡើងថា ការ​មាន​កន្លែងធ្វើ​ការ​ល្អ គឺវា​ប្រសើរ​ណាស់​ទៅ​ហើយ ប៉ុន្តែ​ប្រសើរ​ជាង​នេះទៀត គឺ​ប្រសិទ្ធិភាព។
បើតាម​ប្រសាសន៍​របស់សម្តេចតេជោ​នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៅ​ក្នុងយុទ្ធសាស្រ្ត​ចតុកោណ គឺមានពាក្យ​មួយ​ឃ្លា គឺប្រសិទ្ធភាព ដូច្នេះទោះមានកន្លែងធ្វើការធំប៉ុណ្ណា ស្រួលប៉ុណ្ណាក៏ដោយ ប៉ុន្តែ​ប្រសិនបើ​ប្រសិទ្ធភាព​ការងារ​គ្មាន គឺវាមិន​អាច​ទៅ​រួច​នោះទេ។
” អញ្ចឹងខ្ញុំសុំស្នើ​កន្លែងនេះ ការកសាងឱ្យមានកន្លែងធ្វើការវាជាការលំបាកមួយ​ហើយ ប៉ុន្តែបញ្ហាធ្វើការដោយ​មាននិរន្តភាពម្ខាង និង​ធានា​ឱ្យ​មានប្រសិទ្ធភាព គឺជារឿងចាំបាច់… “
ជាមួយ​គ្នា​នេះដែរសម្តេចតេជោ​ក៏​បានអំពាវនាវទៅ​ដល់មន្រ្តីគ្រប់ស្ថាប័នទាំងអស់ ក៏ត្រូវធ្វើការសន្សំសំចៃភ្លើង​នៅ​កន្លែង​ការងារ​ផងដែរ ដើម្បីកាត់បន្ថយ​ការចំណាយរបស់រដ្ឋ។
“ខ្ញុំសូមអំពាវនាវ កន្លែងធ្វើការកាន់តែល្អ ការចំណាយសម្រាប់ដំណើរការ ក៏​កាន់តែច្រើនដែរ ជាពិសេស​អំពាវនាវ​ឱ្យសន្សំសំចៃភ្លើងតែម្តង… ពេលចេញទៅផ្ទះអាណិតបិទភ្លើងសិន បិទម៉ាស៊ីនត្រជាក់សិន ដើម្បីសន្សំសំចៃភ្លើងកុំ​ឱ្យ​ការចំណាយវាធំពេក… “
សូម​បញ្ជាក់ដែរថា អគារ «សាលាយុត្តិធម្ម» ថ្មី របស់ក្រសួងយុត្តិធម៌ ត្រូវបានសាងសង់ឡើង​នៅ​លើផ្ទៃក្រឡាសរុបប្រមាណ ២៣.០៣៥ម៉ែត្រក្រឡា មានបណ្តោយ ៦២ម៉ែត្រ ទទឹង៦០ម៉ែត្រ កម្ពស់ ៨ជាន់ ដោយ​បំពាក់នូវ​ប្រព័ន្ធបណ្តាញ​តភ្ជាប់​ផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា សម្រាប់បម្រើ​ការងារ​ក្នុងបរិបទ នៃការធ្វើឌីជីថលលូបនីយកម្ម​នាពេលខាងមុខផងដែរ។