ព្រឹត្តិការណ៍ពិព័រណ៌ការងារ និង​ផលិតភាពជាតិ ជួយ​យុវជន​ឱ្យ​មើលឃើញពី​ឱកាស និង​ការ​ត្រៀម​ខ្លួន
ភ្នំពេញ – ព្រឹត្តិការណ៍​ពិព័រណ៌ការងារ និង​ផលិតភាពជាតិ​ សម្រាប់​ឆ្នាំ​២០២២នេះ នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ធ្វើ​នៅ​ថ្ងៃទី២៨-២៩ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២២ខាងមុខ ដោយ​វាត្រូវ​បានចាត់ទុកថា គឺជា​ព្រឹត្តិការណ៍​​ដែល​ជួយ​ឱ្យ​យុវជន​មើល​ឃើញពី​ឱកាសការងារ និង​ការ​ត្រៀម​ខ្លួន​សម្រាប់ការងារ​ដែល​កំពុង​មាន​តម្រូវ​ការ​ទីផ្សារ។
ឯកឧត្តម ហៃ ហ៊ុនឡេង ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ទទួលបន្ទុក​ជា​ប្រធាន​ទីភ្នាក់ងារជាតិមុខរបរ និង​ការងារ បាន​បញ្ជាក់ថា សម្រាប់មហាព្រឹត្តិការណ៍ពិព័រណ៍ការងារ និង​ផលិតភាពជាតិ ដែល​គ្រោង​ធ្វើ​នៅ​មជ្ឈមណ្ឌលសន្និបាត និង​ពិព័រណ៌​កោះពេជ្រ នឹង​មាន​ការ​ចូលរួម​តាំងបង្ហាញ​ឱកាស​ការងារ ក៏​ដូចជាធ្វើ​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ​នូវ​តម្រូវ​ការ​កម្លាំ​ងពលកម្មដែលមាន​សក្តានុពល​រហូត​ដល់ទៅជាង​១រយក្រុមហ៊ុន ព្រមជាមួយ​ឱកាស​ការងារ​រាប់ម៉ឺនកន្លែង។
ឯកឧត្តម ហៃ ហ៊ុនឡេង ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ទទួលបន្ទុក​ជា​ប្រធាន​ទីភ្នាក់ងារជាតិមុខរបរ និង​ការងារ
ជាមួយ​គ្នានេះ ឯកឧត្តម​ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ក៏​សម្តែង​នូវ​ក្តីរំពឹងថា សម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍​រយៈពេល​២ថ្ងៃនេះ អ្នកស្វែង​រក​ការងារធ្វើ ក៏​ដូចជា​សិស្ស​និស្សិត​ដែល​ត្រៀម​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា អាច​មក​ទស្សនាដោយផ្ទាល់ ហើយស្វែង​រក​ឱកាស​ការងារ​ដែលខ្លួនពេញ​ចិត្ត តាមរយៈ​ក្រុមហ៊ុន​សហគ្រាស​ដែល​មានវិស័យ​ចម្រុះ ដូចជា វិស័យ​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ, ផ្នែកសេវាកម្ម, ផ្នែកអចលនវត្ថុ, ផ្នែកអប់រំ​ និង​បណ្តុះបណ្តាល ក៏​ដូចជា​ផ្នែកសេវាកម្ម​ទេសចរណ៍​មួយ​ចំនួនផងដែរ។
លោក សុំ មនោរម្យ ប្រធានលេខាធិការដ្ឋានសហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា​រាជធានីភ្នំពេញ បានមានប្រសាសន៍ថា អស់រយៈពេល​១១ឆ្នាំហើយ ដែល​សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ​បានសហការ ក្នុងការ​រៀបចំ​ពិព័រណ៌ការងារ និង​ផលិតភាពជាតិ ហើយថា ការ​រៀបចំពិព័រណ៌ការងារនេះ ជាការ​ផ្តល់​ឱកាសដល់យុវជន មិន​ត្រឹមតែការងារ​ប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែ​ក៏​ផ្តល់​ឱកាស​ឱ្យ​ពួក​គាត់មើលឃើញថា ពិភពលោក ក៏​ដូចជា​តំបន់ ក៏​ដូចជា​​កម្ពុជា​ខ្លួន​ឯង ត្រូវ​ធ្វើដំណើរ​នៅ​ផ្លូវណា ហើយ​យុវជន​ត្រូវ​ត្រៀម​ខ្លួន​យ៉ាង​ដូចម្តេច ដើម្បី​ចាប់យក​កាលានុវត្តភាព​ដែល​កំពុង​មានការវិវត្តន៍ នៃ​សង្គម​ដែលមាន​ការ​ប្រកួតប្រជែង និង​កំពុង​តែមានការ​ប្រែប្រួល​យ៉ាងឆាប់រហ័ស​​ពីមួយ​ថ្ងៃ ទៅមួយ​ថ្ងៃ។