ដើម្បីចូលរួមចំណែកលើកកម្ពស់វិស័យអប់រំ និងបណ្ដុះបណ្ដាលធនធានមនុស្ស ឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦ សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ បាន​ប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍​១០០%ចំនួន៥៩កន្លែង និងអាហារូបករណ៍៥០% មិនកំណត់ចំនួនសម្រាប់សិស្សានុសិស្ស និស្សិត យុវជន និងសាធារណជន ។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ឱ្យចូលសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិត។
អាហារូបករណ៍១០០% នៅសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង ចំនួន១២កន្លែង សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រលើជំនាញ ៖ គ្រប់គ្រង ទីផ្សារ សហគ្រិនភាព ហិរញ្ញវត្ថុនិងធនាគារ ហិរញ្ញវត្ថុនិងធានារ៉ាប់រង ហិរញ្ញវត្ថុនិងទីផ្សារមូលបត្រ គណនេយ្យ គណនេយ្យនិងពន្ធដារ គណនេយ្យនិងសវនកម្ម សេដ្ឋកិច្ច សេដ្ឋកិច្ចអភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍ បដិសណ្ឋារកិច្ច នីតិសាស្ត្រ រដ្ឋបាលសាធារណៈ ព័ត៌មានវិទ្យា ព័ត៌មានវិទ្យាអាជីវកម្ម វិស្វកម្មរ៉ូបូត និង​ ភាសាអង់គ្លេស នឹងផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥។ សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ លើជំនាញ ៖ ការគ្រប់គ្រង ពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ គ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្មលក្ខណគ្រួសារ ហិរញ្ញវត្ថុ គ្រប់គ្រងធនាគារ រដ្ឋបាលសាធារណៈ សេដ្ឋកិច្ច ទីផ្សារ, Logistics & Supply Chain Management, ច្បាប់ពាណិជ្ជកម្ម, និង ការគ្រប់គ្រងបច្ចេកវិទ្យា ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥។
អាហារូបករណ៍ ៥០% នៅសាកលវិទ្យាល័យធនធានមនុស្ស មិនកំណត់ចំនួន សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់លើជំនាញ គ្រប់គ្រងធុរកិច្ច គ្រប់គ្រងគម្រោង វិទ្យាសាស្ត្រនយោបាយ សិក្សាស្រាវជ្រាវនិងអភិវឌ្ឍន៍ នីតិសាស្ត្រ រដ្ឋបាលសាធារណៈ សេដ្ឋកិច្ច គណនេយ្យនិងហិរញ្ញវត្ថុ សវនកម្ម គ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស ធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ បង្រៀនភាសាអង់គ្លេស គ្រប់គ្រងការអប់រំនិងភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងម៉ាឃិតធីង។ សម្រាប់ថ្នាក់បណ្ឌិត លើជំនាញ រដ្ឋបាលសាធារណៈ ទីផ្សារ គ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្ម ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ ហិរញ្ញវត្ថុ វិទ្យាសាស្ត្រអប់រំ គោលនយោបាយសាធារណៈ នីតិអន្តរជាតិ វិទ្យាសាស្ត្រនយោបាយ នីតិសាស្ត្រ​ សេដ្ឋកិច្ច អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃតី១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥។