លោក ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ លើកទឹកចិត្តគ្រូបង្រៀនទាំងអស់យកចិត្តទុកដាក់បង្ហាត់សិស្ស ឱ្យសមនឹងពាក្យស្លោក គ្រូបង្រៀន​យើង អនាគតយើង
ភ្នំពេញ – លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ ជា​គ្រូបង្រៀនមុខវិជ្ជា អង់គ្លេស វិទ្យាល័យព្រែកព្នៅ ខេត្តព្រៃវែង ដែល​បានជាប់ជ័យលាភីជាគ្រូ​បង្រៀនសិស្សឱ្យទទួលបានពិន្ទុខ្ពស់ជាងគេ ក្នុងចំណោមបុគ្គលិកអប់រំចំនួន ១១ រូប ដោយ​ទទួលបាន​គ្រឿងឥស្សរិយយសមុនីសារាភ័ណ្ឌ ថ្នាក់ធិបឌិន្ទ ពីឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្នុងពិធីអបអរទិវាគ្រូបង្រៀន ៥ តុលា ឆ្នាំ២០២២ ។
តំណាងឱ្យគ្រូបង្រៀនម្នាក់នៅក្នុងវិស័យអប់រំ លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ បាន​លើកទឹកចិត្តដល់គ្រូបង្រៀនទាំងអស់ សូម​បន្តព្យាយាមយកចិត្តទុកដាក់ និងលើកទឹកចិត្តក្នុងការបង្ហាត់បង្រៀនសិស្សនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដូចពាក្យស្លោកបានលើកឡើងថា «គ្រូបង្រៀនយើង អនាគតយើង និងប្រទេសយើង»។
លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ
“ខ្ញុំមានអារម្មណ៍ត្រេកអរមែនទែន ហើយសប្បាយចិត្តនៅពេលក្រសួងអប់រំ លើកទឹកចិត្តចូលរួមប្រកួតកម្មវិធី ហើយក៏សប្បាយចិត្តដែលសិស្សយើងបានទទួលនិទ្ទេសល្អនៅទូទាំងប្រទេស”
គ្រូបង្រៀនមុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស រូបនេះ បានចែករំលែក​បទពិសោធន៍ដើម្បីបង្រៀនសិស្សឱ្យទទួលបាននិទ្ទេសល្អលើមុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស ដោយថា ដើម្បី​បង្រៀន​សិស្ស​ឱ្យ​ពូកែ លោកតែងតែព្យាយាមស្រាវជ្រាវឯកសារថ្មីៗទាក់ទងនឹងមុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស ស្រាវជ្រាវវិញ្ញាសាប្រឡងឆ្នាំមុនៗ និងបង្កើតវិញ្ញាសាថ្មីៗដើម្បីឱ្យសិស្សធ្វើតេស្តសម្រាប់សាកល្បង ហើយព្យាយាមជំរុញទឹកចិត្តសិស្សដើម្បីឱ្យពួកគេស្រឡាញ់ការរៀនភាសាអង់គ្លេស និងខំរៀន។
ជាមួយ​គ្នា​នេះដែរ លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ ក៏បានលើកទឹកចិត្តសិស្សានុសិស្សដែលត្រៀមប្រឡងបាក់ឌុបខាងមុខនេះ ត្រូវខំប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រ និង​ព្យាយាមបន្ថែមទៀត ដោយថា មុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស ជាមុខវិជ្ជាភាសាបរទេស ដូច្នេះទាមទារឱ្យសិស្សានុសិស្សគ្រប់រូបអនុវត្តឱ្យបានគ្រប់ពេលវេលា និងអនុវត្តឱ្យបានញឹកញាប់ ទើបអាច​ទទួលបាន​ពិន្ទុល្អ ៕