ភ្នំពេញ – លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ ជាគ្រូបង្រៀនមុខវិជ្ជា អង់គ្លេស វិទ្យាល័យព្រែកព្នៅ ខេត្តព្រៃវែង ដែលបានជាប់ជ័យលាភីជាគ្រូបង្រៀនសិស្សឱ្យទទួលបានពិន្ទុខ្ពស់ជាងគេ ក្នុងចំណោមបុគ្គលិកអប់រំចំនួន ១១ រូប ដោយទទួលបានគ្រឿងឥស្សរិយយសមុនីសារាភ័ណ្ឌ ថ្នាក់ធិបឌិន្ទ ពីឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្នុងពិធីអបអរទិវាគ្រូបង្រៀន ៥ តុលា ឆ្នាំ២០២២ ។
តំណាងឱ្យគ្រូបង្រៀនម្នាក់នៅក្នុងវិស័យអប់រំ លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ បានលើកទឹកចិត្តដល់គ្រូបង្រៀនទាំងអស់ សូមបន្តព្យាយាមយកចិត្តទុកដាក់ និងលើកទឹកចិត្តក្នុងការបង្ហាត់បង្រៀនសិស្សនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដូចពាក្យស្លោកបានលើកឡើងថា «គ្រូបង្រៀនយើង អនាគតយើង និងប្រទេសយើង»។
លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ
“ខ្ញុំមានអារម្មណ៍ត្រេកអរមែនទែន ហើយសប្បាយចិត្តនៅពេលក្រសួងអប់រំ លើកទឹកចិត្តចូលរួមប្រកួតកម្មវិធី ហើយក៏សប្បាយចិត្តដែលសិស្សយើងបានទទួលនិទ្ទេសល្អនៅទូទាំងប្រទេស”
គ្រូបង្រៀនមុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស រូបនេះ បានចែករំលែកបទពិសោធន៍ដើម្បីបង្រៀនសិស្សឱ្យទទួលបាននិទ្ទេសល្អលើមុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស ដោយថា ដើម្បីបង្រៀនសិស្សឱ្យពូកែ លោកតែងតែព្យាយាមស្រាវជ្រាវឯកសារថ្មីៗទាក់ទងនឹងមុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស ស្រាវជ្រាវវិញ្ញាសាប្រឡងឆ្នាំមុនៗ និងបង្កើតវិញ្ញាសាថ្មីៗដើម្បីឱ្យសិស្សធ្វើតេស្តសម្រាប់សាកល្បង ហើយព្យាយាមជំរុញទឹកចិត្តសិស្សដើម្បីឱ្យពួកគេស្រឡាញ់ការរៀនភាសាអង់គ្លេស និងខំរៀន។
ជាមួយគ្នានេះដែរ លោកគ្រូ ឈឹម ឈុនណារិទ្ធ ក៏បានលើកទឹកចិត្តសិស្សានុសិស្សដែលត្រៀមប្រឡងបាក់ឌុបខាងមុខនេះ ត្រូវខំប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រ និងព្យាយាមបន្ថែមទៀត ដោយថា មុខវិជ្ជាភាសាអង់គ្លេស ជាមុខវិជ្ជាភាសាបរទេស ដូច្នេះទាមទារឱ្យសិស្សានុសិស្សគ្រប់រូបអនុវត្តឱ្យបានគ្រប់ពេលវេលា និងអនុវត្តឱ្យបានញឹកញាប់ ទើបអាចទទួលបានពិន្ទុល្អ ៕