យុវជនស្ម័គ្រចិត្តព្រឹត្តិការណ៍​អង្គរសង្រ្កាន្ត ចេញដំណើរទៅកាន់ខេត្តសៀមរាប ត្រៀមទទួលភ្ញៀវទេសចរដែលនឹងចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្រ្កាន្ត
ភ្នំពេញ – នៅព្រឹក​ថ្ងៃទី១០ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០២៣ យុវជនស្ម័គ្រចិត្ត​ប្រមាណ​៥០០នាក់ បានចេញ​ដំណើរ​ទៅកាន់ខេត្ត​សៀមរាប ដើម្បីត្រៀម​ខ្លួន​ក្នុងការ​ទទួល​បងប្អូន​ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិ ដែលនឹង​ចូលរួម​ព្រឹត្តិការណ៍​អង្គរ​សង្រ្កាន្ត ដែលនឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ពីថ្ងៃទី១៤ ដល់ថ្ងៃទី១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០២៣។
ក្នុងពិធីជូនដំណើរ​យុវជនស្ម័គ្រចិត្ត នៃព្រឹត្តិការណ៍អង្គរ​សង្រ្កាន្ត ដែលបានរៀបចំឡើងនៅបរិវេណកោះពេជ្រ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធាន​សហភាព​សហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា មានប្រសាសន៍ដោយអគុណចំពោះការស្ម័គ្រចិត្តរបស់យុវជន​ក្នុង​ការ​ចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្រ្កាន្ត។ ឯកឧត្តមបញ្ជាក់ថា ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្រ្កាន្តអាចជោគជ័យទៅបាន មុនដំបូងបង្អស់​គឺត្រូវ​អគុណ​ដល់បងប្អូន ពូមីង ដែលជាអ្នក​ស្ម័គ្រចិត្ត​ចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្រ្កាន្ត។
” អ្នកស្ម័គ្រចិត្តអង្គសង្រ្កាន្ត ជាអ្នកនាំយកស្នាមញញឹម​ទៅ​ដល់ពុកម៉ែបងប្អូន​ដែលទៅ​លេង​អង្គរសង្រ្កាន្ត ហើយនិងមិត្តភក្តិបរទេស​ដែលគេ​នឹងយល់ពីវប្បធម៌ប្រពៃណី និងពិធីចូលឆ្នាំខ្មែរ​របស់យើង…”
តាមកាលវិភាគរៀបចំចេញដំណើរ យុវជនស្ម័គ្រចិត្តនឹងចេញដំណើរជាបន្តបន្ទាប់ ចាប់ពីថ្ងៃនេះរហូតដល់ថ្ងៃទី១២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ ដោយ​នៅថ្ងៃទី១០ ខែមេសា យុវជនស្ម័គ្រចិត្ត​នឹងចេញដំណើរសរុបចំនួន៧០០នាក់, នៅថ្ងៃទី១១ ខែមេសា ចំនួន ៩០០នាក់, ថ្ងៃទី១២ ខែមេសា ជាង៣០០នាក់ និង​នៅថ្ងៃទី១៣ ខែមេសា ជាង​១០០នាក់។
សូមបញ្ជាក់ថា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ជាខួប១០ឆ្នាំ នៃមហាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏អស្ចារ្យនេះផងដែរ ដែលក្រុមការងាររៀបចំ បានខិតខំសម្រិតសម្រាំង និងបង្កើតផ្ទាំងទស្សនីយភាព និងការច្នៃប្រឌិតជាច្រើនដើម្បីជាចំណីអារម្មណ៍ថ្មីប្លែកជាច្រើនសម្រាប់អ្នកចូលទស្សនា៕