ក្រសួងអប់រំជ្រើសរើសអ្នកជំនាញការអប់រំ ICT សម្រាប់គម្រោង “កសាងសមត្ថភាពបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានសម្រាប់ការអប់រំនៅមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិនៅកម្ពុជា”
ភ្នំពេញ – ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ប្រកាសជ្រើសរើសអ្នកជំនាញការអប់រំ ICT សម្រាប់គម្រោង “កសាងសមត្ថភាពបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានសម្រាប់ការអប់រំនៅមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិនៅកម្ពុជា” ចំនួន០១រូប ដើម្បីបម្រើការជាអ្នកប្រឹក្សាយោបល់រយៈពេលខ្លីចំនួន ២ឆ្នាំ ឬ២៤ ខែ។
សម្រាប់លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស បេក្ខជន និងបេក្ខនារីត្រូវមានលក្ខណៈសម្បត្តិ ដូចជា មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ឬខ្ពស់ជាងនេះលើជំនាញ ICT មានចំណេះដឹងជ្រៅជ្រះអំពីប្រព័ន្ធអប់រំគ្រូបង្រៀននៅកម្ពុជា និងការអប់រំបែប ICT នៅតាមសាលារៀន។ លើសពីនេះ មានជំនាញទំនាក់ទំនងល្អប្រសើរ មានជំនាញនិយាយ និងសរសេរ ជាភាសាអង់គ្លេស និងភាសាខ្មែរច្បាស់លាស់ ។ ហើយ​សម្រាប់អ្នក​មានបទពិសោធន៍ការងារពាក់ព័ន្ធនឹងក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ត្រូវបានលើកទឹកចិត្ត។
សម្រាប់តួនាទី និងការទទួលខុសត្រូវលើការងារនេះ មានដូចជា ពិនិត្យមើលកម្មវិធីសិក្សា ICT សម្រាប់កម្រិតមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ ធានាគុណភាពលើការបកប្រែកម្មវិធីសិក្សា ICT ពីភាសាខ្មែរទៅភាសាអង់គ្លេស និងពីភាសាអង់គ្លេសមកភាសាខ្មែរ ។ លើសពីនេះ ចូលរួមក្នុងដំណើរការអភិវឌ្ឍសៀវភៅសិក្សាគោលផ្នែក ICT ជាសមាជិកនៃគណៈកម្មការពិនិត្យ និងអភិវឌ្ឍសៀវភៅសិក្សានិងកម្មវិធីសិក្សា ដោយមានកិច្ចសហការជាមួយគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងគម្រោង។
ជាមួយ​គ្នា ក៏​ត្រូវធានាគុណភាពលើការបកប្រែសៀវភៅសិក្សា ICT ពីភាសាខ្មែរទៅភាសាអង់គ្លេស និងពីភាសាអង់គ្លេសមកភាសាខ្មែរ គាំទ្រដំណើរការបើកសិក្ខាសាលានានានៅកម្ពុជា ជាមួយអ្នកជំនាញការ ICT ជនជាតិកូរ៉េ និងចូលរួមក្នុងកម្មវិធីកសាងសមត្ថភាពជាមួយគណៈកម្មការអភិវឌ្ឍសៀវភៅសិក្សាគោល និងពិនិត្យកម្មវិធីសិក្សា” នៅប្រទេសកូរ៉េ។ ជាពិសេស គាំទ្រដំណើរការសុំការអនុម័តលើសៀវភៅសិក្សាគោល និងកម្មវិធីសិក្សា ICT សម្រាប់មជ្ឈមណ្ឌលគរុកោសល្យភូមិភាគ និងអនុវិទ្យាល័យនៅកម្ពុជា។
បេក្ខជន និងបេក្ខនារី បម្រើការពេញលេញរយៈពេល ២ឆ្នាំ ឬ២៤ខែ ដោយទទួឡបានប្រាក់ខែមូលដ្ឋានប្រចាំខែ ១ពាន់១រយដុល្លារអាមេរិក ដោយការទូទាត់ប្រាក់ និងផ្តល់ជូនរយៈពេលបីខែម្តង បន្ទាប់ពីដំណើរការវាយតម្លៃលើការបំពេញការងារ។
បើបេក្ខជន និងបេក្ខនារីដែលមានគុណវុឌ្ឍ និងលក្ខណៈសម្បត្តិ ដូចបានកំណត់ខាងលើ និងមានចំណាប់អារម្មណ៍ចង់បម្រើការជាអ្នកជំនាញការអប់រំ ICT រយៈពេលខ្លី ត្រូវរៀបចំលិខិតភ្ជាប់ (Cover Letter) និងប្រវត្តិរូបសង្ខេបជាភាសាអង់គ្លេស តាមរយៈអ៊ីម៉ែល chhouk.chanchhaya@moeys.gov.kh ចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង ១៧:០០៕