វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ធំ ប្រកាសជ្រើសរើសយុវជនដែលមកពីគ្រួសារមានបណ្ណក្រីក្រ១ និងទី២ និងគ្រួសារងាយរងហានិភ័យ ឱ្យចូលសិក្សាជំនាញបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ដោយឥតបង់ថ្លៃ។
មុខជំនាញដែលត្រូវផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ សេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន, ការថែទាំ និងជួសជុលទោចក្រយានយន្ត, ការដំឡើងបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ, ការដាំ ថែទាំ និងប្រមូលផលដំណាំស្វាយចន្ទី, ការកែច្នៃបន្លែ និងផ្លែឈើ, ការងារកំបោរ, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត , ការផ្សារអគ្គិសនី និង សេវាកម្មសម្អាងកាយ។
វេនសិក្សាបត់បែនទៅតាមស្ថានភាពជាក់ស្តែង ដោយរួមមាន វេនព្រឹក-រសៀល ពីថ្ងៃចន្ទ-សុក្រ, វេនយប់ ថ្ងៃចន្ទ-សុក្រ និងវេនចុងសប្តាហ៍ ថ្ងៃសៅរ៍-អាទិត្យ។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលទទួលបាន ៖ ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភ ២៨ម៉ឺនរៀលក្នុងមួយខែ, ទទួលបានប្រាក់ចំណូលទៀងទាត់, មានជំនាញមួយពិតប្រាកដ ការងារសមរម្យ ដែលមានទីផ្សារការងារកំពុងត្រូវការ, ទទួលបានសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ១ និងមានឱកាសបន្តការសិក្សា។
ចាប់ទទួលចុះឈ្មោះពីពេលនេះតទៅ នឹងចូលរៀននៅថ្ងៃទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងវិទ្យាស្ថានមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិអាចារ្យលាក់ សង្កាត់អាចារ្យលាក់ ក្រុងស្ទឹងសែន ខេត្តកំពង់ធំ ទល់មុខវិទ្យាល័យកំពង់ធំ ឬទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 012 32 99 39 / 096 943 27 96៕