សម្រាប់មន្រ្តីនគរបាល ឬមន្រ្តីពន្ធនាគារ ដែលចង់បន្តការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងថ្នាក់បណ្ឌិត ពេលនេះ បណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា បានប្រកាសជ្រើសរើសនិស្សិតអាហារូបករណ៍សរុបចំនួន៤០កន្លែង, ក្នុងនោះថ្នាក់បណ្ឌិតវិទ្យាសាស្ត្រនគរបាល ចំនួន ១០កន្លែង លើជំនាញដឹកនាំបញ្ជាការងារសន្តិសុខ និងថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់វិទ្យាសាស្ដ្រនគរបាល ចំនួន ៣០កន្លែង លើជំនាញគ្រប់គ្រងនិងដឹកនាំបញ្ជា ជំនាញស៊ើបអង្កេតព្រហ្មទណ្ឌ និងជំនាញប្រឆាំងបទល្មើសបច្ចេកវិទ្យា។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ត្រូវជាមន្រ្តីនគរបាលជាតិ ឬមន្រ្តីពន្ធនាគារ (បម្រើការងារក្នុងក្របខណ្ឌក្រសួងមហាផ្ទៃ), បានឆ្លងកាត់វគ្គបណ្តុះបណ្តាលកម្រិតបឋមវិជ្ជាជីវៈនគរបាល, មានបទពិសោធន៍ការងារយ៉ាងតិច ៣ឆ្នាំ, មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ ដោយត្រូវភ្ជាប់នូវព្រឹត្តិបត្រពិន្ទុ, មានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (បាក់ឌុប) ឬសញ្ញាបត្រមានតម្លៃស្មើ, មានប្រវត្តិការងារល្អ គោរពវិន័យ មានសីលធម៌ល្អ និងមានអាយុក្រោម ៤៥ឆ្នាំ (គិតត្រឹមថ្ងៃចូលរៀន), មានសុខភាពល្អ កាយសម្បទាមាំមួន មិនធ្លាប់មានពិរុទ្ធភាព និងឆ្លងកាត់ការប្រឡងវាយតម្លៃ និងវាស់ស្ទង់សមត្ថភាព។
ការទទួលពាក្យ ចាប់ផ្តើមពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦។ ទីកន្លែងទទួលពាក្យ នៅច្រកចេញចូលតែមួយ (អគារប៉ុស្តិ៍យាម) នៃបណ្ឌិតសភានគរបាលកម្ពុជា។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទាក់ទងទៅកាន់លេខទូរស័ព្ទ 097 344 4066។
លក្ខខណ្ឌជ្រើសរើស សម្រាប់ថ្នាក់បណ្ឌិត ៖ ជាមន្រ្តីនគរបាលជាតិ ឬមន្រ្តីពន្ធនាគារ (បម្រើការងារក្នុងក្របខណ្ឌក្រសួងមហាផ្ទៃ), មានបទពិសោធន៍ការងារយ៉ាងតិច ៨ឆ្នាំ, មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ ដោយត្រូវភ្ជាប់នូវព្រឹត្តិបត្រពិន្ទុ, មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រ សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (បាក់ឌុប) ឬសញ្ញាបត្រមានតម្លៃស្មើ, មានចំណេះដឹងភាសាបរទេស និងមានសមត្ថភាពសរសេរគម្រោងស្រាវជ្រាវ, មានអាយុក្រោម ៤៨ឆ្នាំ (គិតត្រឹមថ្ងៃចូលរៀន), មានសុខភាពល្អ កាយសម្បទាមាំមួន មិនធ្លាប់មានពិរុទ្ធភាព និងឆ្លងកាត់ការប្រឡងវាយតម្លៃ និងវាស់ស្ទង់សមត្ថភាព។
សម្រាប់ថ្នាក់បណ្ឌិតនេះ ចាប់ទទួលពាក្យពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់ទូរស័ព្ទលេខ 012 299 453 ឬក្រុមតេលេក្រាម https://t.me/PACRegPhD ៕