យុវតី កៅ ម៉េងហ័ង បង្ហាញឆន្ទៈតំណាងឱ្យយុវតីកម្ពុជាក្នុងវិស័យស្ទែម (STEM) នៅលើវេទិកាអង្គការសហប្រជាជាតិ
យុវតី កៅ ម៉េងហ័ង បានសម្រេចក្ដីសុបិន ក្នុង​ការ​បង្ហាញឆន្ទៈតំណាងឱ្យយុវតីកម្ពុជាក្នុងវិស័យស្ទែម (STEM) នៅ​ក្នុងកម្មវិធី Commission on the Status of Women (CSW) លើកទី៦៩ ព្រមទាំងធ្វើជាវាគ្មិនក្នុងកិច្ចពិភាក្សាក្នុងកម្មវិធីអំណាចសម្រាប់ក្មេងស្រី «វិនិយោគលើក្មេងស្រី ដើម្បីផ្លាស់ប្តូរពិភពលោក» នៃអង្គការសហប្រជាជាតិ នៅទីក្រុងញូវយ៉ក សហរដ្ឋអាមេរិក។
យុវតី កៅ ម៉េងហ័ង បង្ហាញឆន្ទៈតំណាងឱ្យយុវតីកម្ពុជាក្នុងវិស័យស្ទែម
យុវតី កៅ ម៉េងហ័ង ចូលរួមកម្មវិធី Commission on the Status of Women (CSW) លើកទី៦៩ និងជាវាគ្មិនក្នុងកិច្ចពិភាក្សាកម្មវិធី Power For Girls នៃអង្គការសហប្រជាជាតិ នៅទីក្រុងញូវយក សហរដ្ឋអាមេរិក
«មេរៀនដែលនាងខ្ញុំបានរៀនពីរឿងនេះគឺថា នៅពេលដែលមនុស្សស្រីមកជុំគ្នា យើងផ្លាស់ប្តូរបទដ្ឋានសង្គម យើងប្រជែងនឹងជំនឿហួសសម័យ ហើយយើងត្រួសត្រាយផ្លូវសម្រាប់មនុស្សជំនាន់ក្រោយ។ ប៉ុន្តែយើងមិនអាចធ្វើវាតែម្នាក់ឯងបានទេ ដូច្នេះយើងត្រូវការអ្នកគ្រប់គ្នានៅទីនេះ»
ការលើកកម្ពស់ស្រី្ត និងក្មេងស្រីក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យា
ម៉េងហ័ង ក៏ជំរុញដល់អ្នកចូលរួមទាំងអស់គ្នាក្នុងវេទិកា ចូលរួមក្នុងដំណើរនេះ ដើម្បីធានាឱ្យបាននូវការផ្តល់សិទ្ធិអំណាចដល់ក្មេងស្រី និងស្ត្រីបន្ថែមទៀតនៅក្នុងបច្ចេកវិទ្យា និងវិស័យពាក់ព័ន្ធ។ ម៉េងហ័ង បញ្ជាក់ថា «សម្រាប់ក្មេងស្រីគ្រប់រូប អ្នកពិតជាអស្ចារ្យ អ្នកពិតជាលេចធ្លោ ជាពិសេសសកម្មភាព និងសំឡេងរបស់អ្នកមានឥទ្ធិពលដល់សង្គម»