ភ្នំពេញ- ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ប្រកាសជ្រើសរើសអ្នកជំនាញ ១២៥ នាក់ ឱ្យចូលបម្រើការងារនៅទីស្ដីការក្រសួង ដើម្បីពង្រឹង និងពង្រីកការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាផ្តល់សេវាសាធារណៈឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរ ក្នុងទិសដៅជំរុញការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចនិងសង្គម ជាពិសេសដើម្បីធានាឱ្យបានភាពជោគជ័យនៃការអនុវត្តគោលនយោបាយរដ្ឋាភិបាលឌីជីថលនៅកម្ពុជា ។
អ្នកជំនាញដែលក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ជ្រើសរើស រួមមាន ទី១. អ្នកជំនាញបច្ចេកវិទ្យាក្លោដ (Cloud Technology) ចំនួន ១៥នាក់ ទី២. អ្នកជំនាញមជ្ឈមណ្ឌលទិន្នន័យ (Data Center) ចំនួន ១៥នាក់ ទី៣. អ្នកជំនាញបច្ចេកវិទ្យាបញ្ញាសិប្បនិម្មិត (Artificial Intelligence – AI) ចំនួន ១៥នាក់ ទី៤. អ្នកជំនាញអភិវឌ្ឍសុសវែរ (Software Development) ចំនួន ១៥នាក់ ទី៥. អ្នកជំនាញវិទ្យាសាស្ត្រទិន្នន័យ (Data Science) ចំនួន ១៥នាក់ ទី៦. អ្នកជំនាញសន្តិសុខសាយប័រ (Cybersecurity) ចំនួន ១៥នាក់ ទី៧. អ្នកជំនាញបច្ចេកវិទ្យាប្លុកឆេន (Blockchain Technology) ចំនួន១៥នាក់ និងទី៨. អ្នកជំនាញហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធទូរគមនាគមន៍ (Telecommunications Infrastructure) ចំនួន ២០នាក់។
ចំពោះលក្ខខណ្ឌ នៃការជ្រើសរើសរួមមាន បេក្ខជនត្រូវមានសញ្ញាបត្រថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រឡើងទៅ ស្របតាមជំនាញជ្រើសរើស មានចំណេះដឹងភាសាអង់គ្លេសអាចប្រើការបាន មានឆន្ទៈ និងក្រមសីលធម៌បំពេញការងារ ។ លើសពីនេះ ត្រូវមានភាពស្មោះត្រង់ និងយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការងារ មានភាពអត់ធ្មត់ តស៊ូ និងឧស្សាហ៍ព្យាយាម មានសមត្ថភាពបំពេញការងារដោយឯករាជ្យ និងការងារជាក្រុម មានគំនិតផ្តួចផ្តើម និងច្នៃប្រឌិត ។ ម៉្យាងវិញទៀត ទទួលយកការបណ្តុះបណ្តាលចំណេះដឹងបន្ថែម និងគុណវុឌិ្ឍផ្សេងទៀតតាមជំនាញនីមួយៗ។
ជាមួយគ្នានេះ បេក្ខជនដែលចូលបម្រើការងារនឹងទទួលបានប្រាក់បៀវត្ស និងប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែស្របតាមមុខតំណែង សមត្ថភាព បទពិសោធ និងគុណវុឌ្ឍិរបស់បេក្ខជន ។ លើសពីនេះ ក៏នឹងទទួលបានចំណេះដឹង និងជំនាញឯកទេសវិជ្ជាជីវៈបន្ថែមតាមរយៈការបណ្តុះបណ្តាល ការអនុវត្តការងារ ជាក្រុម និងការបង្ហាញភាពជាអ្នកដឹកនាំក្នុងវិស័យសាធារណៈ និងមានឱកាសក្លាយជាមន្ត្រីរាជការដោយផ្អែកលើសមត្ថភាព និងសមិទ្ធកម្មការងារ។