សាកលវិទ្យាល័យ IUHW ប្រទេសជប៉ុនផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់វេជ្ជបណ្ឌិត សម្រាប់និស្សិត​ពេទ្យ​កម្ពុជា
ភ្នំពេញ – សាកលវិទ្យាល័យ International University of Health and Welfare (IUHW) នៃប្រទេសជប៉ុន បាន​សម្រេចផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់វេជ្ជបណ្ឌិត សម្រាប់​ឆ្នាំសិក្សា ២០២២-២០២៣ សម្រាប់​និស្សិតដែលកំពុងសិក្សាឆ្នាំមូលដ្ឋានផ្នែកវេជ្ជសាស្ត្រ និងនិស្សិតឆ្នាំទី២ នៅមហាវិទ្យាល័យវេជ្ជសាស្ត្រ នៃសាកលវិទ្យាល័យវិទ្យាសាស្ត្រសុខាភិបាល ។
និស្សិតដែលត្រូវបានជ្រើសរើស នឹងត្រូវធ្វើការសិក្សារយៈពេល០៦ឆ្នាំ ក្នុងថ្នាក់វេជ្ជបណ្ឌិតនៅសាកលវិទ្យាល័យ IUHW នៃប្រទេសេជប៉ុន ដោយ​សិក្សាពីឆ្នាំទី១ឡើងវិញ ។ ជាមួយគ្នានេះនិស្សិតនឹងទទួលបានការសិក្សាថ្នាក់ត្រៀម ភាសាជប៉ុន ភាសាអង់គ្លេស និងមុខវិជ្ជាវិទ្យាសាស្ត្រមាន គីមីវិទ្យា ជីវវិទ្យា និងរូបវិទ្យា មុននឹងចូលរៀននៅសាកលវិទ្យាល័យ International University of Health and Welfare(IUHW) ប្រទេសជប៉ុន ។
ដើម្បីទទួលបានអាហារូបករណ៍​នេះ បេក្ខភាពត្រូវឆ្លងកាត់២ដំណាក់កាល ដោយដំណាក់កាលទី១ ឆ្លងកាត់ការជ្រើសរើសដោយសាកលវិទ្យាល័យវិទ្យាសុខាភិបាល និងដំណាក់កាលទី២ ឆ្លងកាត់ការជ្រើសរើសដោយតំណាងសាកលវិទ្យាល័យ International University of Health and Welfare និងមានការប្រឡងលើមុខវិជ្ជា គណិតវិទ្យា ភាសាអង់គ្លស និងវិទ្យាសាស្ត្រ និងការធ្វើតេស្តសម្ភាសន៍ផ្ទាល់មាត់ជាភាសាអង់គ្លេស ឬជាភាសាជប៉ុន ។
ដើម្បីធ្វើការដាក់ពាក្យ និស្សិតអាចទាញយក(Download) ពាក្យសុំអាហារូបករណ៍ និងកម្រងសំណួរស្ដីពីសុខភាពតាមរយៈ https://uhs.fyi/723d96 ។ ក្រោយបំពេញពាក្យ និស្សិតអាចធ្វើការដាក់ពាក្យស្នើសុំបានតាមរយៈការ ស្កែនឯកសារ (Scan) ទាំងអស់ចូលគ្នា និងភ្ជាប់ជា PDF រួចបញ្ជូនតាមរយៈអ៊ីម៉ែល tannsoksreya@uhs.edu.kh និង molikahen@uhs.edu.kh
សម្រាប់ការស្នើពាក្យអាហារូបករណ៍ និស្សិតត្រូវភ្ជាប់ជាមួយសំណុំឯកសារដូចជា ពាក្យសុំអាហារូបករណ៍១ច្បាប់ កម្រងសំណួរស្ដីពីសុខភាព១ច្បាប់ វិញ្ញាបនបត្របណ្ដោះអាសន្នមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (ស្កែនច្បាប់ដើម១ច្បាប់) ព្រឹត្តបត្រពិន្ទុថ្នាក់ឆ្នាំមូលដ្ឋានជាភាសាអង់គ្លេស (សម្រាប់និស្សិតឆ្នាំទី២ ស្កែនច្បាប់ដើម១ច្បាប់) ។ លើសពីនេះត្រូវមាន សញ្ញាបត្រ IELTS Test Report Form ឬលិខិតបញ្ជាក់កម្រិតភាសាអង់គ្លេសកម្រិតខ្ពស់បំផុត/ចុងក្រោយ (ស្កែនច្បាប់ដើម១ច្បាប់) លិខិតបញ្ជាក់ការសិក្សាជាភាសាងង់គ្លេស និងលិខិតឆ្លងដែន (ប្រសិនបើមាន)។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទាក់ទងទៅកាន់ វេជ្ជបណ្ឌិត តាន់ សុខស្រីយ៉ា តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ០១២ ២៧៨ ៧៣២ និងលោកស្រី ហែន មល្លិកា តាមរយៈ​លេខទូរស័ព្ទ ០១២ ២៤០ ១៥៥ រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ៕