ភ្នំពេញ – សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញសហការណ៍ជាមួយ ធនាគារ អ៊ូរី (ខេមបូឌា) ម.ក សម្រេចផ្ដល់អាហារូបករណ៍សាច់ប្រាក់សម្រាប់និស្សិតសិក្សានៅសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញចំនួន១០០កន្លែង ។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនសម្រាប់តែនិស្សិតដែលសិក្សានៅសាកលវិទ្យាល័យភូមិភ្នំពេញឆ្នាំទី១ ដល់ឆ្នាំទី៤ ។
អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនសម្រាប់និស្សិតដែលកំពុងសិក្សានៅដេប៉ាតឺម៉ង់នគររូបនីយកម្ម និងការអភិវឌ្ឍក្រុងដោយចីរភាពឆ្នាំទី១ ចំនួន២០កន្លែង ។ សម្រាប់និស្សិតឆ្នាំទី២ ទី៣ និងទី៤ នៃដេប៉ាតឺម៉ង់អភិវឌ្ឍសហគមន៍ ដេប៉ាតឺម៉ង់អភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច ដេប៉ាតឺម៉ង់វិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រ ដេប៉ាតឺម៉ង់គ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ ដេប៉ាតឺម៉ង់គណិតវិទ្យា សរុប៨០កន្លែង ។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស សម្រាប់និស្សិតឆ្នាំទី១ត្រូវមានវិញ្ញាបនបត្របណ្ដោះអាសន្នមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិពីនិទ្ទេស C ឡើងទៅ និងមិនកំពុងទទួលបានអាហារូបករណ៍ពីស្ថាប័នផ្សេងៗលើកលែងតែអាហារូបករណ៍របស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ។ សម្រាប់និស្សិតឆ្នាំទី២ ទី៣ និងឆ្នាំទី៤ ត្រូវមានពិន្ទុសិក្សាអប្បបរមា(GPA) ៣.០០ និងមិនកំពុងទទួលបានអាហារូបករណ៍ពីស្ថាប័នផ្សេងៗលើកលែងតែអាហារូបករណ៍របស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ។
ជាមួយគ្នានេះ និស្សិតត្រូវភ្ជាប់ជាមួយជីវប្រវត្តិរូបសង្ខេប០១ច្បាប់ សំណេរអំពីចំណាប់អារម្មណ៍របស់និស្សិតចំពោះអាហារូបករណ៍ ធនាគារ អ៊ូរី០១ច្បាប់
ព្រឹត្តិបត្រពិន្ទុដែលមានបញ្ជាក់ពិន្ទុរាល់ឆមាស(ច្បាប់ដើម)០១ច្បាប់ វិញ្ញាបនបត្របញ្ជាក់ការសិក្សា(ច្បាប់ដើម)០១ច្បាប់ និងឯកសារបញ្ជាក់កម្រិតភាសាអង់គ្លេស(បើមាន)០១ច្បាប់ និងរាល់ឯកសារភ្ជាប់ត្រូវប្រែជាភាសាអង់គ្លេស ។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលបេក្ខភាពអាហារូបករណ៍នឹងទទួលបានជាទឹកប្រាក់ចំនួន៥០០ដុល្លារសម្រាប់ម្នាក់ក្នុងមួយឆ្នាំសិក្សា និងឱកាសការងារជាមួយ ធនាគារ អ៊ូរី (ខេមបូឌា)ម.ក ។ លើសពីនេះ និស្សិតដែលទទួលបានអាហារូបករណ៍នឹងតម្រូវឱ្យបមម្រើការនៅ ធនាគារ អ៊ូរី រយៈពេល២ឆ្នាំបន្ទាប់ពីបញ្ចប់ការសិក្សា ។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា និស្សិតឆ្នាំទី១ នៃដេប៉ាតឺម៉ង់នគររូបនីយកម្ម និងការអភិវឌ្ឍក្រុងដោយចីរភាព តម្រូវឱ្យយកឯកសារភ្ជាប់ដែលបានរៀបរាប់ខាងលើទៅកាន់ការិយាល័យទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ ស.ភ.ភ.ព រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី១០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ ។ សម្រាប់និស្សិតឆ្នាំទី២ ឆ្នាំទី៣ និងឆ្នាំទី៤ សូមភ្ជាប់ជាមួយសំណៅឯកសារខាងលើទៅកាន់ការិយាល័យទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៣ ។
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតសូមទាក់ទងទៅកាន់ទំព័រFacebook ផ្លូវការរបស់ការិយាល័យ ឬតាមរយៈតេលេក្រាម (@iro_rupp) រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ៕