អេប GEIP EdTech ជាកម្មវិធីទូរសព្ទដៃសម្រាប់សិស្សអាចស្វ័យសិក្សា ពីថ្នាក់ទី៣ ដល់ទី១២ដោយប្រើប្រាស់សន្លឹកកិច្ចការ និងការប្រឡងសំណួរតេស្តដើម្បីជាជំនួយជួយដល់ការបង្រៀន និងការរៀនតាមរយៈវេទិកាឌីជីថល ដោយមានមុខងារសំខាន់ៗជាច្រើនអាចជួយដល់សិស្សានុសិស្សចាប់អារម្មណ៍ក្នុងការរៀនសូត្រ។ បច្ចុប្បន្នមានសិស្សានុសិស្សប្រើ និងធ្វើតេស្តចំនួន៤មុឺននាក់។
កុមារី ហុង ស៊ីដាណា និយាយថា រូបនាងបានស្គាល់ អេប GEIP EDTech នេះ ដោយសារមានលោកគ្រូ និងអ្នកគ្រូនៅឯសាលារៀនបានចែករំលែកអំពីកម្មវិធីនេះមកកាន់សិស្សទាំងអស់គ្នា ដើម្បីឱ្យសិស្សានុសិស្សធ្វើស្វ័យសិក្សារៀនដោយខ្លួនឯងបន្ថែម។ ស៊ីដាណា បន្តថា អេប GEIP EDTech នេះ បានជួយពង្រឹងការសិក្សារបស់ខ្លួនបានមួយកម្រិតទៀត ព្រោះសន្លឹកកិច្ចការកម្រិតជាតិនៅក្នុងអេបនេះ គឺដូចទៅនឹងឯកសារស្វ័យសិក្សា ឬសន្លឹកកិច្ចការដែលលោកគ្រូ អ្នកគ្រូបានដាក់ឱ្យសិស្សធ្វើដែរ។
“ក្នុងការធ្វើសន្លឹកកិច្ចការក្នុងកម្មវិធី GEIP EDTech បានធ្វើឱ្យខ្ញុំចេះធ្វើសន្លឹកកិច្ចការ និងស្វ័យសិក្សាដោយខ្លួនឯង ឬជាមួយមិត្តភក្ដិឱ្យបានមុនគ្រូ មានន័យថា អាចរៀនដោយខ្លួនឯងមុនកម្មវិធីសិក្សា”
សិស្សវ័យ១៤ឆ្នាំ រូបនេះ បញ្ជាក់បន្ថែមថា កត្តាដែលធ្វើឱ្យរូបនាងទទួលបានពិន្ទុច្រើនក្នុងការប្រើប្រាស់ អេប GEIP EDTech នេះ គឺដោយសារការព្យាយាមធ្វើសន្លឹកកិច្ចការក្នុងកម្រិតថ្នាក់របស់ខ្លួនឱ្យចប់អស់សិន ទើបបន្តចូលរួមប្រកួតសន្លឹកកិច្ចការជាមួយមិត្តភក្តិ និងសិស្សានុស្សដទៃទៀត។ កុមារី ស៊ីដាណា បន្តថា រាល់ការចូលធ្វើសន្លឹកកិច្ចការ សម្រាប់មុខវិជ្ជាគណិតវិទ្យា ដែលជាមុខវិជ្ជាមានលំហាត់ គឺត្រូវប្រើពេលឱ្យបានខ្លីបំផុត ដើម្បីគណនារកចម្លើយដែលត្រូវ ចំណែកមុខវិជ្ជាផ្សេងទៀត ដូចជា ភាសាខ្មែរ ភូមិវិទ្យា ពលរដ្ឋ និងប្រវត្តិវិទ្យា ជាមុខវិជ្ជាមានសំណួរនិងចម្លើយសម្រាប់ជ្រើសរើស ដូចនេះ ដើម្បីឆ្លើយសំណួរទាំងនោះ គឺត្រូវរកចម្លើយនៅក្នុងសៀវភៅសិក្សាគោល។
គួរជម្រាបជូនថា App GEIP EDTech ត្រូវបានង្កើតឡើង និងដាក់ដោយប្រើប្រាស់សាកល្បងនៅក្នុងឆ្នាំ២០២៤នេះ ដោយមហាវិទ្យាល័យអប់រំ នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ និងមានការចូលរួមប្រឹក្សាយោបល់ពីក្រុមការងារ GEIP, PED និង EQUID ដើម្បីធានានូវគុណភាពនៃសំណួរតេស្ត ការគ្រប់គ្រងទិន្នន័យដ៏រឹងមាំ និងស្ថេរភាពនៃប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាទំនើប៕