ភ្នំពេញ- មជ្ឈមណ្ឌលកូរ៉េ SOFTWARE HRD បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យា ចាប់ពីកម្រិតទាប រហូតដល់ថ្នាក់កម្រិតខ្ពស់ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សាថ្មី ២០២២ ។
លក្ខខណ្ឌផ្ដល់ជូនអាហារូបករណ៍នេះ គឺសម្រាប់តែនិស្សិតដែលកំពុងសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រឆ្នាំទី០៣ ផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យា ហើយអាចសិក្សាពេញម៉ោងចាប់ពី ថ្ងៃច័ន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ(៨:០០ព្រឹក ដល់ ៥:០០ល្ងាច) និងថ្ងៃសៅរ៍ (៨:០០ព្រឹក ដល់ ១២:០០ថ្ងៃត្រង់) ។
បេក្ខជននឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនពីអាហារូពករណ៍ រួមមាន ៖ ការបង្ហាត់បង្រៀនពីអ្នកដែលមានជំនាញព័ត៌មានវិទ្យា ការសិក្សាពីបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ។
សាលាមានសម្ភារសិក្សាសំបូរបែបទាំងទ្រឹស្តី និងការអនុវត្ត បរិយាកាសសិក្សាល្អ និងទំនើប មានឱកាសក្លាយជាអ្នកជំនាញ Software Developer កម្រិតខ្ពស់ ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភហូតដល់១០០ដុល្លារក្នុងមួយខែសម្រាប់ថ្នាក់មូលដ្ឋាន និងរហូតដល់ ១៤០ដុល្លាក្នុងមួយខែសម្រាប់ថ្នាក់កម្រិតខ្ពស់។
ក្រៅពីនេះបេក្ខជនក៏មានឱកាសទទួលបានការងារក្នុងស្រុក និងក្រៅស្រុក និងមានឱកាសទទួលបានអាហារូបករណ៍ផ្នែកព័ត៌មានវិទ្យាទៅសិក្សាថ្នាក់អនុបណ្ឌិត និង បណ្ឌិតនៅប្រទេសកូរ៉េថែមទៀផង។ លើសពីនេះ និស្សិតទាំងអស់ក៏ទទួលបានការឧបត្ថម្ភ អាហារថ្ងៃត្រង់ ឯកសណ្ឋាន កន្លែងស្នាក់នៅ (សម្រាប់និស្សិតមកពីបណ្តាខេត្ត) ការចែករំលែកចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៏ ពីវាគ្មិនពិសេសៗទាំងក្នុងស្រុក និងក្រៅស្រុក និងកម្មវិធីកីឡា។
វគ្គសិក្សាកម្រិតមូលដ្ឋានមាន Java Standard Edition (J2SE), Spring Framework, OOP Concept, MVC Pattern, Web Server ( NGINX ), Database Management, HTML, CSS, Bootstrap, MDBootstrap, UI/UX Design, JavaScript, jQuery, ECMAScript statement និង ReactJS។ សម្រាប់ថ្នាក់កម្រិតខ្ពស់ និស្សិតអាចជ្រើសរើសមុខវិទ្យាណាមួយដើម្បីរៀនមាន Android Development, iOS Development, Spring and Angular (Advanced), Hybrid Mobile Development (React Native), DevOps Engineering, Blockchain Development។
និស្សិតអាចធ្វើការចុះឈ្មោះតាមរយៈ៖ https://register.kshrd.com.kh ។ ចាប់ផ្ដើមទទួលពាក្យពីថ្ងៃនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១៕
ជីវប្រវត្តិ: ឈឿង ប៉ូលីណា ជាអ្នករាយការណ៍ និងសរសេរព័ត៌មាននៅស្ថាប័នព័ត៌មាន AMS Education ។
ឱកាសសិក្សាឥតគិតថ្លៃ ស្តីពី «ពាណិជ្ជកម្មឌីជីថល និងអាជីវកម្មអេឡិចត្រូនិក» សម្រាប់សហគ្រិនកម្ពុជា
សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ ផ្តល់អាហារូបករណ៍ ១០០% ជូនដល់កូនៗរបស់វីរយុទ្ធជនដែលបានពលីជីវិត ដើម្បីបុព្វហេតុការពារបូរណភាពទឹកដី
សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ សម្រេចផ្តល់ជូនអាហារូបករណ៍សិក្សាឥតបង់ថ្លៃ ១០០% រយៈពេល៤ និង៥ឆ្នាំ ក្នុងកម្រិតសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ គ្រប់ជំនាញសិក្សាទាំង៥មហាវិទ្យាល័យ ជូនដល់កូនៗរបស់វីរៈយុទ្ធជន