ជំនាញដែលកម្មវិធីផ្ដល់ឱ្យសិក្សារួមមាន ៖ ការដំឡើង និងអនុវត្តបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល (ជំនាញកុំព្យូទ័រ) ៦០នាក់, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ៦០នាក់, ការតម្លើង និងថែទាំបណ្ដាញកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាពក្នុងអគារ ៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត ៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលអគ្គិសនីរថយន្ត ៦០នាក់, វិស្វកម្មគ្រឿងម៉ាស៊ីនឧស្សាហកម្ម ៦០នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន ៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលប្រព័ន្ធចំហាយទឹកឧស្សាហកម្ម ៦០នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ពាណិជ្ជកម្ម ៦០នាក់, សេវាកម្មបរិក្ខាផ្ទះបាយ ៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលប៉ុស្តិ៍ផ្សា ៦០នាក់, ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនបោកគក់ ៦០នាក់, ការថែទាំ និងដំឡើងកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព ៦០នាក់។ ការសិក្សាផ្ដល់ជា៣វេនរួមមាន ៖ ចន្ទ-សុក្រ (ព្រឹក-រសៀល) ចន្ទ-សុក្រ (យប់) និងសៅរ៍-អាទិត្យ។
លក្ខខណ្ឌនៃការចុះឈ្មោះ ៖ អាយុចាប់ពី១៥ឆ្នាំឡើង សាធារណជន យុវជនមកពីគ្រួសារដែលមានបណ្ណក្រីក្រ១ និង២ និងគ្រួសារដែលមានបណ្ណសម្គាល់ជនងាយរងហានិភ័យ ទទួលបានការសិក្សាដោយមិនបង់ថ្លៃ និងបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភ២៨ម៉ឺនរៀលក្នុង១ខែ សម្រាប់ពលករដែលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ និងសម្រាប់យុវជនទូទៅដែលមិនមែនជានិស្សិតកំពុងសិក្សានៅគ្រឹះស្ថានសិក្សាទទួលបានការសិក្សាដោយឥតគិតថ្លៃ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន (ឃុំ/សង្កាត់) ដែលរស់នៅផ្ទាល់ ឬទៅកាន់វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ឆ្នាំងដែលមានទីតាំងនៅ ភូមិទួលក្រឡាញ់ សង្កាត់កំពង់ឆ្នាំង ក្រុងកំពង់ឆ្នាំង ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង (ជាប់មន្ទីរអប់រំ យុវជន និងកីឡាខេត្តកំពង់ឆ្នាំង) ឬអាចទំនាក់ទំនងទៅតាមលេខទូរស័ព្ទ ០១២ ៤៧៤ ៣៤១ / ០១៥ ៩៤០ ៤២០ / ០១០ ៥៤៦ ១៧៧ / ០៩៧ ២៦៩ ៥៧១៣ ។ ចាប់ទទួលពាក្យពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះតទៅ៕