វិទ្យាស្ថានជាតិពហុបច្ចេកទេសអង្គរ បានប្រកាសពីការផ្តល់ជូនអាហារូបករណ៍១០០% ដល់សិស្សធ្លាក់ ឬជាប់ថ្នាក់ទី១២ សម្រាប់ជំនាញវិស្វកម្មអេឡិចត្រូនិក សិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ ចំនួន៦០កន្លែង។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលទទួលបានពីអាហារូបករណ៍រួមមាន ៖ ចំណេះជំនាញពិតប្រាកដដើម្បីយកទៅប្រើប្រាស់ក្នុងវិស័យការងារ, អាចទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភដើម្បីសម្រួលដល់ការសិក្សា និងសម្ភារៈប្រើប្រាស់ក្នុងការសិក្សា, ការស្នាក់នៅដោយឥតគិតថ្លៃ, ឱកាសការងារដែលជាតម្រូវការទីផ្សារ។
ការចុះឈ្មោះ ៖ រូបថត ៦x៤ ចំនួន៣សន្លឹក, រូបថត ៤x៣ ចំនួន២សន្លឹក, វិញ្ញាបនបត្រ ឬសញ្ញាបត្រ, ថតចម្លងអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណ និងសំបុត្រកំណើត។
ចាប់ទទួលពាក្យពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ ចូលរៀននៅថ្ងៃទី១៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទំនាក់ទំនងវិទ្យាស្ថានផ្ទាល់ ដែលមានអាស័យដ្ឋាននៅតាមបណ្តោយផ្លូវវិថីសម្តេច វិបុលបញ្ញា សុខ អាន ចម្ងាយពីរង្វង់មូលអប្សរាឆ្ពោះទៅកើតប្រហែល ១៥០០ម៉ែត្រ (ក្រុងសៀមរាប) ឬទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 087 52 78 76 និង 088 500 23 20។
វិស្វកម្មអេឡិចត្រូនិកត្រូវបានចាត់ទុកថា គឺជាជំនាញមួយដែលមានសារៈសំខាន់ក្នុងសម័យឌីជីថល ជាពិសេសសម្រាប់បុគ្គលដែលចង់ធ្វើការជាមួយបច្ចេកវិទ្យាដែលពាក់ព័ន្ធនឹងឧបករណ៍អេឡិចត្រូនិក ឬប្រព័ន្ធស្វ័យប្រវត្តិ។ សម្រាប់កម្រិតបច្ចេកទេសជាន់ខ្ពស់ សិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ ជំនាញវិស្វកម្មអេឡិចត្រូនិក គេនឹងសិក្សាពីមូលដ្ឋានគ្រឹះអគ្គិសនី និងអេឡិចត្រូនិក, វិភាគសៀគ្វីអេឡិចត្រូនិក គូរសៀគ្វីទូទៅដោយដៃ និងដោយកុំព្យូទ័រ, ជួសជុលកុំព្យូទ័រ, ជួសជុលទូរស័ព្ទដៃ, ជួសជុលបរិក្ខាអេឡិចត្រូនិកប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះ, វិភាគ និងប្រើប្រាស់សៀគ្វីឌីជីថល, តម្លើងប្រព័ន្ធបញ្ជា និងកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព ក៏ដូចជាសិក្សាប្រព័ន្ធទូរគមនាគមន៍៕