ក្រសួងទេសចរណ៍ប្រកាសជ្រើសរើសគ្រូបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញសម្រាប់សាលាវិជ្ជាជីវៈទេសចរណ៍ចំនួន១០រូប ដើម្បីចូលរួមវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលគ្រូជំនាញនៅទីក្រុងប៉ារីស ប្រទេសបារាំង។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនពីក្រសួទេសចរណ៍ឱ្យឆ្លើយតបទៅនឹងយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណដំណាក់ទី១ និងយុទ្ធសាស្ត្របង្កើន៥ និងអភិវឌ្ឍ៣។
ជំនាញជ្រើសរើសមានដូចជា ជំនាញការិយាល័យជួរមុខ (Front Office) ០២រូប ជំនាញគេហកិច្ច (Housekeeping) ០២រូប​ ជំនាញសេវាកម្មម្ហូបអាហារ និងភេសជ្ជៈ (Food and Beverage Service) ០២រូប ជំនាញផលិតម្ហូបអាហារ (Food Production) ០២រូប និងជំនាញទីភ្នាក់ងារទេសចរណ៍ និងការីទេសចរណ៍ (Travel Agency & Tour Operation) ០២រូប។​
លក្ខខណ្ឌជ្រើសរើស ៖ បេក្ខជនទាំង២ភេទមានសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ១ (កម្រិតកម្ពុជា) ឬវិញ្ញាបនបត្រវិជ្ជាជីវៈ៣ (កម្រិតអាស៊ាន) ឡើងទៅ​។ មានបទពិសោធន៍បណ្ដុះបណ្ដាលយ៉ាងតិច២ឆ្នាំ, ចេះប្រើប្រាស់កម្មវិធីកុំព្យូទ័រការិយាល័យបានល្អ និងបណ្ដាញឌីជីថល, មានវិញ្ញាបនបត្រគរុកោសល្យកាន់តែល្អប្រសើរ មានទំនួលខុសត្រូវក្នុងការងារសីលធម៌ ស្មោះត្រង់ និងស្នារតីសហការ មានការប្ដេជ្ញាចិត្តក្នុងការជួយ និងផ្ទេរចំណេះដឹង​ និងបទពិសោធដល់អ្នកដទៃ។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលបេក្ខជនទទួលបានពីអាហារូបករណ៍រួមមាន ៖ ទទួលបានការបណ្ដុះបណ្ដាល (Training of Trainers) ដោយឥតគិតថ្លៃ(នៅក្នុងប្រទេស និងនៅប្រទេសបារាំង) ទទួលបានវិញ្ញាបនបត្របញ្ជាក់ការចូលរួមបណ្ដុះបណ្ដាលគ្រូជំនាញពីស្ថាប័នអន្តរជាតិ និងជាតិ។ មានឱកាសចូលរួមជាគ្រូបង្គោលរបស់សាលាវិជ្ជាជីវៈទេសចរណ៍, អាចយកចំណេះដឹង និងបទពិសោធដែលទទួលបានពីវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលទៅចែករំលែកដល់សិស្ស-និស្សិត និងយុវជនកម្ពុជា និងឱកាសចូលរួមក្នុងបណ្ដាញអ្នកជំនាញវិជ្ជាជីវៈទេសចរណ៍របស់ក្រសួងទេសចរណ៍។
ចំពោះឯកសារចាំបាច់ដែលត្រូវភ្ជាប់ជាមួយរួមមាន ៖ ពាក្យសុំចូលរួមវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាល១ច្បាប់, ជីវប្រវត្តិសង្ខេបមានបិទរូបថតថ្មី (៤x៦) ១ច្បាប់ កិច្ចសន្យា១ច្បាប់ សេចក្ដីចម្លងសញ្ញាបត្រ/វិញ្ញាបនបត្រ១ច្បាប់ សេចក្ដីចម្លងសំបុត្របញ្ជាក់កំណើត ឬអត្តសញ្ញាណបណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ១ច្បាប់ និងលិខិតបញ្ជាក់បទពិសោធការងារពីក្រុមហ៊ុន ឬស្ថាប័ន(សម្រាប់គ្រូមកពីវិស័យឯកជន)១ច្បាប់។
បេក្ខជនអាចទាញយកពាក្យស្នើសុំតាមរយៈ VST trainer recruitment សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ សាលាវិជ្ជាជីវៈទេសចរណ៍រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ឬតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទលេខ ០១៧ ៥០ ៨៧ ៩៧/ ០៨១ ៨៤ ០៣ ៨២ ។ បេក្ខជនក៏អាចទៅកាន់ការិយាល័យសាលាវិជ្ជាជីវៈទេសចរណ៍(អគារចាស់ជាន់ទី៤)​ នៃទីស្ដីការក្រសួងទេសចរណ៍ មានអាសយដ្ឋាននៅលើដីឡូត៌លេខ ៣A ផ្លូវលេខ១៦៩ សង្កាត់វាលវង់ ខណ្ឌ៧មករា រាជធានីភ្នំពេញ។