Women Innovators Bootcamp ជំរុញនិស្សិតស្រី និងស្រ្តីអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងសហគ្រិនភាព
កម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាល Women Innovators Bootcamp លើកទី១ ក្រោមកម្មវិធី SparkMeet រដូវកាលទី៤ លើប្រធានបទ “Vision Board and Goal Setting” កំពុងតែជំរុញនិស្សិតស្រី និងស្រ្តី ប្រមាណ៥៥នាក់ អភិវឌ្ឍសមត្ថភាពផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងសហគ្រិនភាព។
លោកស្រីវេជ្ជបណ្ឌិត លឹម ចាន់មុនីរត្ន័ អគ្គនាយិកា នៃមន្ទីសំរាកព្យាបាល ឌី.អរ ថប ឯកទេសសម្ភពនិងរោគស្រ្តី ដែល​បាន​ចូលរួម​កម្មវិធី Women Innovators Bootcamp មានប្រសាសន៍ថា ការចូលរួមកម្មវិធីរបស់លោកស្រី ក៏ព្រោះតែចង់អភិវឌ្ឍសមត្ថភាពខ្លួនឯងទៅមុខជានិច្ច ហើយចង់ស្គាល់នូវអ្វីដែលថ្មីៗ ជួបជាមួយមនុស្សថ្មីៗ ដើម្បីបាននូវគំនិតឆ្នៃប្រឌិតថ្មីៗបន្ថែមទៀត ។
លោកស្រីវេជ្ជបណ្ឌិត លឹម ចាន់មុនីរត្ន័ ជាអគ្គនាយិកានៃមន្ទីសំរាកព្យាបាល ឌី.អរ ថប ឯកទេសសម្ភពនិងរោគស្រ្តី
លោកស្រីវេជ្ជបណ្ឌិតបន្ថែមថា កម្មវិធីបណ្ចុះបណ្ដាលនេះ មាន៣ចំណុចដែលលោកស្រីចង់រៀនសូត្របន្ថែម ដើម្បី​យកមក​អភិវឌ្ឍសមត្ថភាពខ្លួនឯង ក៏ដូចជាអភិវឌ្ឍក្រុមការងារ រួមមាន ទី១. ភាពជាអ្នកដឹកនាំ ព្រោះជាថ្នាក់ដឹកនាំចាំបាច់ត្រូវមានជំនាញក្នុងការដឹកនាំគ្រប់គ្រងបុគ្គលិកឱ្យបានល្អ, ទី២. ផ្នែកឌីជីថល ដើម្បីកែប្រែអាជីវកម្មមន្ទីរពេទ្យឱ្យដើរទាន់ការរីកចម្រើននៃបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលថ្មីៗ និងទី៣. របៀបធ្វើការងារជាក្រុម។
កញ្ញា​ ស៊ុន​ ជេសស៊ីកា ជានិស្សិតឆ្នាំទី៤ ផ្នែកវិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រ នៅសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ និងជាអ្នកបង្កើតកម្មវិធី, បង្កើតមាតិកានៅលើ TikTok ចែករំលែកចំណេះដឹងទាក់ទងនឹងព័ត៌មានវិទ្យា និងការសរសេរកូដ បានប្រាប់ឱ្យដឹងថា ការចូលរួមកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាល Women Innovators Bootcamp នេះ ក៏ព្រោះតែកញ្ញាចង់ជំរុញខ្លួនឱ្យចេញពីតំបន់ងាយស្រួល ខណៈការរៀនជំនាញបច្ចេកទេសត្រូវការការរីកចម្រើនក្នុងផ្នែកផ្សេងទៀតដូចជា ភាពជាអ្នកដឹកនាំ ការទំនាក់ទំនង និងការគិតប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត។
កញ្ញា​ ស៊ុន​ ជេសស៊ីកា ជានិស្សិតឆ្នាំទី៤ ផ្នែកវិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រ នៅសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ
កញ្ញា​ ស៊ុន​ ជេសស៊ីកា បន្ថែមថា កញ្ញាក៏ចេះពីរបៀបនិយាយជាសាធារណៈ របៀបបង្ហាញគំនិតរបស់ខ្លួនដល់អ្នកដទៃកាន់តែប្រសើរឡើង ហើយចំណុចទាក់ទាញដ៏ធំបំផុត គឺការរៀនពីរបៀបដើម្បីមើលឃើញគោលដៅរបស់ខ្លួន ហើយប្ដេជ្ញាចិត្តធ្វើឱ្យសម្រេចតាមវិធីជាក់ស្តែង និងផ្តោតអារម្មណ៍។ ទន្ទឹមគ្នានេះ កញ្ញាទទួលបានការលើកទឹកចិត្ត និងត្រៀមខ្លួនកាន់តែច្រើនដើម្បីបន្តគោលដៅរយៈពេលវែងក្នុងការចាប់ផ្តើមអាជីវកម្ម។ មានទំនុកចិត្តលើសមត្ថភាពក្នុងការដឹកនាំរៀបចំផែនការ ដើម្បីចាត់វិធានការដំបូងឆ្ពោះទៅរកការប្រែក្លាយគំនិតឱ្យក្លាយជាការពិត។ កញ្ញាជេសស៊ីកា ក៏បានលើកទឹកចិត្តស្ត្រីទាំងអស់ស្វែងយល់ និងចាប់យកបច្ចេកវិទ្យាមកប្រើប្រាស់ក្នុងកិច្ចការងារប្រចាំថ្ងៃ និងជឿជាក់លើសក្តានុពលផ្ទាល់ខ្លួន។