ឱកាសសិក្សាអាហារូបករណ៍ថ្នាក់កម្រិតសញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ឬថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររង នៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកទេសឧស្សាហកម្ម ពីកម្មវិធីអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ថ្នាក់ជាតិ ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនក្រោមការឧបត្ថម្ភ និងគាំទ្រពីឯកឧត្ដមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី សហការជាមួយវិទ្យាស្ថានបច្ចេកទេសឧស្សាហកម្ម ចំនួន១០កន្លែង។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនរួមមាន ជំនាញមេកានិចឧស្សាហកម្ម ៤កន្លែង, ជំនាញវិស្វកម្មអគ្គិសនី ៤កន្លែង និង ជំនាញព័ត៌មានវិទ្យា ២កន្លែង។ អាហារូបករណ៍កម្រិតសញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ផ្ដល់ជូនការសិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ និងវេនសិក្សា ព្រឹក-ល្ងាច។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមទាក់ទងនឹងគ្រឹះស្ថានសិក្សាអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០៩៩ ៤៤៤ ៣៣០ / ០១០ ៩០១ ១៧៧ / ០១២ ៦៣៨ ៤០១ ។
លក្ខខណ្ឌក្នុងការជ្រើសរើសបេក្ខជន ផ្ដល់ជូនសិស្ស-និស្សិតទូទាំងប្រទេស ហើយសិស្ស-និស្សិតដែលមកពីខេត្តព្រៃវែង បាត់ដំបង និងបន្ទាយមានជ័យ, សិស្ស-និស្សិតធ្លាប់បានចូលរួមសកម្មភាពការងារសង្គម ឬមានជីវភាពខ្វះខាត, សិស្ស-និស្សិតធ្លាប់បានចូលរួមសកម្មភាពការងារសង្គម ឬមានជីវភាពខ្វះខាត ត្រូវបានទទួលអាទិភាព។ ជាមួយគ្នានេះសិស្ស-និស្សិតត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬធ្លាក់ ត្រូវបំពេញពាក្យស្នើសុំ ប្រវត្តិរូបសង្ខេប សលាកប័ត្រឯកត្តជន (មានគំរូ) និងត្រូវបំពេញកិច្ចសន្យាខិតខំរៀនសូត្រ និងគោរពតាមវិធានបទបញ្ជាផ្ទៃក្នុងរបស់ក្រុមការងារអាហារូបករណ៍។