សាកលវិទ្យាល័យបច្ចេកវិទ្យា និងវិទ្យាសាស្រ្តកម្ពុជា ផ្តល់អាហារូបករណ៍ទេពកោសល្យស្ទែម ១៥០កន្លែង
ភ្នំពេញ- សាកលវិទ្យាល័យបច្ចេកវិទ្យា និងវិទ្យាសាស្ត្រកម្ពុជា (CamTech University) ផ្ដល់អាហារូបករណ៍ដល់សិស្សានិស្សិតចំនួន ១៥០កន្លែងក្នុងនោះមាន ៥០កន្លែងសម្រាប់សិស្សស្រីក្នុងឆ្នាំសិក្សា២០២២-២០២៣ ។ អាហារូបករណ៍នេះមានឈ្មោះថា អាហារូបករណ៍ទេពកោសល្យស្ទែម (STEM Genius Scholarship) ដែលផ្ដល់ឱ្យសិស្សឆ្នើមដែលបានប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិសម្រាប់សិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររយៈពេល ៤ឆ្នាំ ។
អាហារូបករណ៍នេះ មានបំណងចូលរួមចំណែកជាមួយរដ្ឋាភិបាលក្នុងការអភិវឌ្ឍមូលធនមនុស្ស និងជំរុញការអនុវត្តក្របខណ្ឌគោលនយោបាយសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមឌីជីថលកម្ពុជាឆ្នាំ២០២១-២០៣៥ ។ ទន្ទឹមគ្នានេះស្របតាមគោលនយោបាយអភិវឌ្ឍន៍វិស័យឧស្សាហកម្មកម្ពុជាឆ្នាំ២០១៥-២០២៥ និងលើកកម្ពស់ការសិក្សាលើមុខជំនាញស្ទែម (STEM) ។
សាកលវិទ្យាល័យផ្ដល់អាហារូបករណ៍សិក្សាលើជំនាញចំនួនប្រាំមួយ រួមមាន ១.វិស្វកម្មរ៉ូបូត និងស្វ័យប្រវត្តិកម្ម ២. វិស្វកម្មវិទ្យាសាស្ត្រទិន្នន័យ និងបញ្ញាសប្បនិម្មិត ៣. សន្តិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណិត ៤. ស្ងាបត្យកម្ម ៥. ការរចនាផ្នែកខាងក្នុង និងទី៦. បច្ចេកវិទ្យាអប់រំ ។ អាហារូបករណ៍ដែលផ្ដល់ជូននេះនឹងមានតម្លៃស្មើ ១ម៉ឺនប្រាំមួយពាន់ដុល្លារក្នុងសិស្សម្នាក់សម្រាប់ការសិក្សារយៈពេល ៤ឆ្នាំ ។ ដាក់ពាក្យអាហារូបករណ៍តាមរយៈតំណភ្ជាប់ http://form.jotform.com/2122091893449 ។ ទំនាក់ទំនងបន្ថែម ០៧៨ ២១ ២១ ៨១/ ០៨៦ ២១ ២១៨១ ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២២៕