សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៤-២០២៥នេះ វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសព្រះកុសមៈ បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់សញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់បច្ចេកទេស និងសញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ពាណិជ្ជសាស្រ្ត (សិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ) រហូតដល់២៨០កន្លែងសម្រាប់សិស្សដែលទើបប្រឡងបាក់ឌុបរួច។
ជំនាញសិក្សាដែលត្រូវផ្តល់ជូនមានចំនួន៤ ដែលសិស្សអាចជ្រើសរើសបាន គឺ ជំនាញវិស្វកម្មអគ្គិសនី ចំនួន ៤០នាក់, ជំនាញវិស្វកម្មសំណង់ស៊ីវិល ៤០នាក់, ជំនាញវិស្វកម្មអេឡិចត្រូនិក ៤០នាក់ និងជំនាញវិស្វកម្មមេកាត្រូនិក ៤០នាក់, ជំនាញគណនេយ្យ-ហិរញ្ញវត្ថុ ៤០នាក់, ជំនាញគ្រប់គ្រង ៤០នាក់ និងជំនាញម៉ាឃីតធីង ៤០នាក់។
លក្ខខណ្ឌ នៃការជ្រើសរើស ៖ បេក្ខជនត្រូវមានព្រឹត្តិបត្រលទ្ធផលប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិឆ្នាំ២០២៣-២០២៤)។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម និងការដាក់ពាក្យ សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់វិទ្យាស្ថាន ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្តោយមហាវិថីសហព័ន្ធរុស្ស៊ិ ភូមិចុងថ្នល់លិច សង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ (ក្រោយវត្តទឹកថ្លា)៕