អគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ នៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍៥០% ចំនួន១០០កន្លែងនៅសាលាជាតិពន្ធដារ ។ អាហារូបករណ៍ផ្ដល់ជូនសម្រាប់សិស្ស-និស្សិត និងសាធារណៈជនដែលមានបំណងចង់សិក្សាក្នុងវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈពន្ធដាជំនាន់ទី១៨។
កាលបរិច្ឆេទ និងពេលវេលាសិក្សាមានចំនួន២វេនសិក្សា គឺ វេនសិក្សាទី១ ថ្ងៃច័ន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ម៉ោង៨:៣០នាទី ដល់ ១១:៣០ នាទីព្រឹក។ វេនសិក្សាទី២ ថ្ងៃច័ន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ម៉ោង២:០០នាទី ដល់៥:០០នាទីរសៀល ដោយវគ្គសិក្សានឹងចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យ ត្រូវធ្វើការចុះឈ្មោះសិក្សាក្នុងប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងការសិក្សាពន្ធដារ តាមរយៈគេហទំព័រអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ៖ https://www.tax.gov.kh/km/e-service និងចុះឈ្មោះចូលរៀនតាមរយៈ https://owp.tax.gov.kh/gdtowpcoreweb/login​ ។
ការសិក្សានឹងធ្វើឡើងនៅអគារសាលាជាតិពន្ធដារដែលមានអាសយដ្ឋាន អគារលេខ៤១-៤៣ ផ្លូវលេខ១១២ សង្កាត់ផ្សារដេប៉ូ៣ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ(ខាងកើតអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ) ឬទំនាក់ទំនង Hotline ១២៧៧។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០២៣ ៨៨៦ ៧០៨ និង Telegram ៖ សាលាជាតិពន្ធដារ-ផ្តល់ព័ត៌មានសិក្សា (Scan QR Code ខាងលើ)៕