រូបថតជាប់ជ័យ​លាភីលេខ១ ការ​ប្រកួត​ថតរូបយុវជន​អាស៊ាន​ឆ្នាំ​២០២២ មានអត្ថន័យ​បង្ហាញពី​សាមគ្គីភាព និង​ការ​រួបរួមរបស់ប្រជាជនខ្មែរ
ភ្នំពេញ – ក្នុង​ការ​ប្រកួត​ថតរូប​យុវជន​អាស៊ាន​ឆ្នាំ​២០២២ ក្រោម​ប្រធានបទ «សាមគ្គីដើម្បី​ប្រយោជន៍​រួម» ជា​មោទនភាព ​យុវជន​កម្ពុជា​ចំនួន២រូប បាន​ឈ្នះជ័យលាភីលេខ១ និង​លេខ៣ នៅ​ក្នុង​ការ​ប្រកួតនោះ។
លោក អ៊ុំ ផានិត យុវជន​កម្ពុជា ដែល​ជាម្ចាស់ជ័យលាភីលេខ១ នៃការប្រកួតថតរូបអាស៊ានឆ្នាំ២០២២ បានឱ្យដឹងថា រូបថត​របស់លោកដែលទទួលបានជ័យលាភីលេខមួយនេះ គឺបានបង្ហាញពីទិដ្ឋភាពមួយផ្នែកនៃការសហការណ៍ និងសាមគ្គីរបស់ប្រជាជន​ ដោយ​ពួក​គាត់បានរួមគ្នាសងស្ពានធ្វើពីឬស្សីដើម្បីឆ្លងកាត់ដៃទន្លេ​នៅរដូវទឹកស្រក ។ រូបភាពនោះ គឺលោកបានថត​នៅ «ស្ពានឫស្សីកោះប៉ែន» ស្ថិតនៅឃុំកោះមិត្ត ក្រុងកំពង់ចាម ខេត្តកំពង់ចាម ។
ម្ចាស់ជ័យលាភីលេខ១រូបនេះបានបន្តថា ស្ពានឫស្សីកោះប៉ែននេះ មិនត្រឹមតែអាចជួយសម្រួលដល់ការធ្វើដំណើរដល់ប្រជាជន​ក្នុងតំបន់ទេ ថែមទាំងជាកន្លែងទេសចរណ៍ដែលល្បីឈ្មោះក្នុងខេត្តកំពង់ចាម និងល្បីឈ្មោះទៅកាន់ទូទាំងពិភពលោកផងដែរ ព្រោះ​ស្ពានឫស្សីកោះប៉ែននេះ ត្រូវ​គេសងដោយប្រើប្រាស់ដើមឫស្សី ក្រងជាប្រដឹសជាប់គ្នា។ ស្ពានឬស្សីនេះ អាចទ្រទម្ងន់ឡានធន់តូច ម៉ូតូ និងការឆ្លងដោយថ្មើរជើងផងដែរ ។
ដោយឡែក កញ្ញា ទែន បូរី ដែលជាប់ជ័យ​លាភីលេខ៣ ក្នុង​ការ​ប្រកួត​ថតរូប​យុវជន​អាស៊ាន រូបថតរបស់នាង ក៏​មាន​អត្ថន័យ​ប្រហាក់ប្រហែល​នឹង​លោក អ៊ុំ ផានិត ដែរ ដោយ​នាង​បាន​ថតបង្ហាញអំពីសកម្មភាពរបស់ប្រជាជន​ក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺកំពុងស្ទូងស្រូវបណ្ដាក់គ្នានៅក្នុងភូមិមួយ​។ កញ្ញា បូរី បញ្ជាក់ថា សកម្មភាពក្នុង​រូបថតនោះ បាន​បង្ហាញនូវការសាមគ្គី និងយកអាសាគ្នាក្នុងសហគមន៍ ក៏ដូចជាក្នុងភូមិតែមួយ ហើយ​រូបថតមួយ​សន្លឹកនេះ ក៏​បានបញ្ជាក់ឱ្យឃើញពីទំនៀមទម្លាប់ជួយគ្នាក្នុងសហគមន៍របស់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរឱ្យមានភាពរីកចម្រើន និងប្រកដោយសន្តិភាពផងដែរ។
ជារួមមក លោក អ៊ុំ ផានិត និង កញ្ញា ទែន បូរី ពិតជាមានក្ដីសោមនស្សរីករាយណាស់ដែលខ្លួន​ទទួលបានជ័យលាភីក្នុងចំណោមបេក្ខជនជាច្រើនមកពីប្រទេសក្នុងតំបន់អាស៊ាន ។ ជាមួយ​គ្នានេះ ម្ចាស់ជ័យលាភីទាំង២រូប ក៏​លើកទឹកចិត្តដល់យុវជនខ្មែរទាំងអស់ សូម​ចូលរួមក្នុងការប្រកួតប្រជែងនានាទាំងក្នុងប្រទេស និងអន្តរជាតិដើម្បីទទួលបានបទពិសោធន៍ជាមួយនឹងអ្នកមានសម្ថភាពផ្សេងទៀត និងបង្កើនមិត្តភាពឱ្យបានកាន់តែប្រសើរ ៕