យុវជន ៖ ការផ្ដល់កម្លាំងចិត្តរបស់អ្នកគាំទ្រ ជំរុញកីឡាករជម្រើសជាតិក្រោកឡើងហ្វឹកហាត់ និងឆ្ពោះទៅរកភាពជោគជ័យ
ភ្នំពេញ – ព្រឹត្តិការណ៍ នៃការ​ប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍លើកទី៣២ ឆ្នាំ២០២៣ កាន់តែខិតជិតដល់ពេលបញ្ចប់ ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ គេឃើញថា កីឡាករ កីឡាការិនី មកពីបណ្ដាប្រទេសផ្សេងៗក្នុងតំបន់អាស៊ាន ខ្លះក៏​ទទួលបានលទ្ធផលល្អ ហើយកីឡាករ កីឡាការនីខ្លះទៀត ក៏មិនអាចយកជ័យលាភីឆ្នើមជូនប្រទេសខ្លួនបានដែរ ។
និស្សិតផ្នែកស្ថាបត្យកម្ម នៃសាកលវិទ្យាល័យវេស្ទើនរូបនេះ បន្ថែមថា រូបគេផ្ទាល់ពិតជាមានមោទនភាពចំពោះកីឡាករ កីឡាការិនីគ្រប់ប្រភេទកីឡាទាំងអស់ ទោះពួកគាត់មិនបានយកឈ្នះការប្រកួត ឬមិនទទួលបានជ័យលាភីឆ្នើម ប៉ុន្តែរូបគេនៅតែផ្ដល់កម្លាំងចិត្តដល់ពួកគាត់ ព្រោះពួកគាត់បានប្ដូរផ្ដាច់ខិតខំប្ដេជ្ញា មានឆន្ទៈមោះមុត។  ណារ៉ូត បន្តថា កីឡាមានឈ្នះ មានចាញ់ យើងមិនអាចទៅបង្ខិតបង្ខំគាត់ ទៅស្ដីបន្ទោសឱ្យគាត់តាមរយៈពាក្យសម្ដី ឬការឆ្លើយតបតាមបណ្ដាញសង្គមដើម្បីបាក់ទឹកចិត្តកីឡាករ កីឡាការិនីនោះឡើយ ព្រោះប្រសិនបើយើងគ្មានពួកគាត់ទេ ក៏យើងគ្មានកីឡាប្រកួតទទួលបានជ័យលាភី និងមេដាយល្អៗសម្រាប់ប្រទេសជាតិយើងទាំងមូលដែរ។