ភ្នំពេញ – ឯកឧត្តម រស់ សុវាចា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានបញ្ជាក់ថា ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា អនុញ្ញាតឱ្យកីឡាករពីររូបប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ថ្ងៃទី២៧-២៨ ធ្នូ ២០២១ នៅមណ្ឌលព្យាបាលកូវីដ-១៩។
កីឡាករទាំងពីររូបនេះ ជាកីឡាករការ៉ាត់តេដូ ដែលរាជរដ្ឋាភិបាលបានបញ្ចូនទៅប្រកួតនៅប្រទេសកាហ្សាក់ស្តង់ ហើយទើបត្រឡប់មកដល់ប្រទេសកម្ពុជាកាលពីពេលថ្មីៗនេះ បានរកឃើញវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ ។
ឯកឧត្តម រស់ សុវាចា បានបញ្ជាក់ថា យោងតាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់សម្ដេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡាអនុញ្ញាតឱ្យកីឡាករពីររូបនេះ ប្រឡងបាក់ឌុបថ្ងៃទី២៧-២៨ ខែធ្នូ នៅមណ្ឌលព្យាបាលកូវីដ-១៩ មួយកន្លែងក្រោមការរៀបចំដោយក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្រសួងសុខាភិបាល និងគ្រប់ភាគីពាក់ព័ន្ធ ។
សូមបញ្ជាក់ថា នៅក្នុងឱកាសអញ្ជើញទទួលវ៉ាក់សាំង Pfizer ចំនួន ៧សែនដូសជាជំនួយរបស់រដ្ឋាភិបាលអូស្រ្តាលី នៅព្រលានយន្តហោះអន្តរជាតិភ្នំពេញ កាលពីរាត្រីថ្ងៃអាទិត្យ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានសម្រេចឱ្យកីឡាករការ៉ាត់តេដូពីររូបទើបមកពីប្រកួតនៅប្រទេសកាហ្សាក់ស្តង់ អាចប្រឡងបាក់ឌុបនៅមណ្ឌលព្យាបាលកូវីដ-១៩ ៕