ភ្នំពេញ – ចាប់ពីដើមខែធ្នូនេះតទៅក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានអនុញ្ញាតឱ្យបើកដំណើរគ្រឹះស្ថានមត្តេយ្យសិក្សា និងសេវាថែទាំកុមារការឡើងវិញ សម្រាប់កុមារមានអាយុចាប់ពី ៥ឆ្នាំឡើង នៅគ្រឹះស្ថានសិក្សាសារធារណៈ និងឯកជនទាំងអស់ ចាប់ពីថ្ងៃទី០១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ តទៅ ។
ឯកឧត្តម រស់ សុវាចា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍ថា ក្រសួងអប់រំអនុញ្ញាតឱ្យបើកដំណើរការគ្រឹះស្ថានមត្តេយ្យសិក្សា និងសេវាថែទាំកុមារឡើងវិញ ប៉ុន្តែត្រូវអនុវត្តគោលការណ៍ប្រតិបត្តិស្តង់ដារ និងវិធានការសុខាភិបាលឱ្យខ្ជាប់ខ្ជួន ដែលក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ចុះថ្ងៃទី ០៤ សីហា ២០២០ ។
ទន្ទឹមនឹងក្រសួងអប់រំអនុញ្ញាតឱ្យបើកសាលារៀនថ្នាក់មត្តេយ្យសិក្សាឡើងវិញនេះ លោក សូ ធី នាយកនៃសាលាបឋមសិក្សាចតុមុខ រាជធានីភ្នំពេញ មានប្រសាសន៍ថា សាលាបឋមសិក្សាចតុមុខបានរៀបចំហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធសាលារួចជាស្រេចដើម្បីធានាសុវត្ថិភាពសិស្ស គ្រូបង្រៀន និងបុគ្គលិកអប់រំទាំងអស់ ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ សាលាមានគណៈគ្រប់គ្រងសាលារង់ចាំត្រួតពិនិត្យ បាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគគ្រប់បន្ទប់រៀនទាំងអស់មុនទទួលសិស្សឱ្យចូលរៀន វាស់កម្ដៅ បាញ់អាល់កុល រក្សាគម្លាតសុវត្ថិភាពជាប្រចាំគ្រប់ពេលវេលាទាំងអស់ ។