រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ ណែនាំដល់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូទាំងអស់ ពង្រឹងសមត្ថភាពភាសាបរទេស និងបច្ចេកវិទ្យា
ក្នុងឱកាសចូលរួមកិច្ចប្រជុំស្តីពី វឌ្ឍនភាព នៃការ​អ​នុវត្តកំណែទម្រង់សាលាគរុកោសល្យ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានណែនាំទៅ​ដល់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូទាំងអស់ ពង្រឹងពង្រីកចំណេះដឹងសមត្ថភាព​ភាសាបរទេស និង​បច្ចេកវិទ្យា និងបង្កើតវិធីសាស្រ្តបង្រៀនថ្មីៗ ឆ្លើយតបទៅនឹងវិធានគន្លឹះ៤ ដាក់ចេញ​ដោយ​សម្តេចមហាបវរធិបតី នាយករដ្ឋមន្រ្តី។
វិធានគន្លឹះ៤ ដែលដាក់ចេញដោយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា គឺក្នុងគោលដៅ​ដើម្បីឈាន​ទៅ​ពង្រឹងគុណភាពអប់រំ លើក​កម្ពស់លទ្ធផល​សិក្សា​របស់សិស្ស ដូចជា ៖ (ទី១).ពង្រឹងអភិបាលកិច្ចសាលារៀន (ទី២).ពិនិត្យកែសម្រួលនិងរៀបចំកម្មវិធីសិក្សា និងសកម្មភាពក្រៅម៉ោងសិក្សា ឱ្យស្របទៅតាមតម្រូវការក្នុងការពង្រឹងចំណេះដឹង វិន័យ សីលធម៌ និងឥរិយាបថរបស់សិស្ស (ទី៣).សុខភាពសិក្សាតាមរយៈកម្មវិធីអាហារូបត្ថម្ភ និងការត្រួតពិនិត្យគុណភាពចំណីអាហារនៅតាមសាលារៀន និង(ទី៤).ជំរុញ និងលើកទឹកចិត្តការចូលរួមរបស់មាតាបិតា អ្នកអាណាព្យាបាល និងសហគមន៍ក្នុងការអប់រំ។