ឱកាសសិក្សាជំនាញបច្ចេកទេស នៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកទេស ហ្ស៊ឺ វ៉េ សេ ជាច្រើនកន្លែងសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សាថ្មី ដល់សិស្សានុសិស្ស ក្នុងការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញបច្ចេកទេសរថយន្ត។ ការសិក្សាផ្ដល់ជូនក្រោមកម្មវិធី ១លាន៥សែននាក់ សម្រាប់សាធារណជន កម្មករនិយោជិត និងបុគ្គលនៃសេដ្ឋកិច្ចក្រៅប្រព័ន្ធ។
ជំនាញដែលវិទ្យាស្ថានផ្ដល់ជូនការសិក្សារួមមាន ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត, ការថែទាំ និងជួសជុលអគ្គិសនីរថយន្ត និង ការថែទាំ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់រថយន្ត។ ការសិក្សាឥតគិតថ្លៃនឹងផ្ដល់ជូន សាធារណៈជន បុរស នារី ជាពិសេស សិស្សានុសិស្សដែលមិនមានលទ្ធភាពបន្តការសិក្សា ឬមិនទាន់មានជំនាញច្បាស់លាស់។ បេក្ខជនដែលមកពីគ្រួសារងាយរងហានិភ័យ ឬមានបណ្ណសមធម៌ នឹងទទួលបានការសិក្សសឥតគិតថ្លៃ និងប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែចំនួន២៨ម៉ឺនរៀន។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យសិក្សា អាចចូលទៅកាន់ https://www.tvet.gov.kh ឬទំនាក់ទំនងទៅកាន់លេខទូរស័ព្ទ ០១១ ៧៣៣ ២៨៣ / ០១៦ ៨១០ ៣៧៨ / ០៩៧ ៧១១ ៩៦៥៨ / ០៧៦ ៣៥១ ៩១៨៩ ឬអាចទៅកាន់វិទ្យាស្ថានផ្ទាល់ដែលមានទីតាំងនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ៦អា (6A) សង្កាត់ជ្រោយចង្វា ខណ្ឌជ្រោយចង្វា រាជធានីភ្នំពេញ (ចម្ងាយ ៣០០ម៉ែត្រពីស្ពានជ្រោយចង្វា)។