សិស្ស​និស្សិត​ជ័យ​លាភី​អាច​ជ្រើសរើស​ម៉ោង​សិក្សា​ដែលខ្លួនពេញចិត្ត​នៅ​សាខា ACE ណាមួយក្នុង​ចំណោម​៦​សាខា​ក្នុង​រាជធានីភ្នំពេញ និង​ខេត្ត​សៀមរាប ឬ​សិក្សា​តាម​ប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិច។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ គណៈកម្មាធិការជ្រើសរើសនឹងវាយតម្លៃនិងធ្វើការជ្រើសរើសដោយផ្អែកលើលក្ខណៈវិនិច្ឆ័យមួយចំនួនលើកម្រិតជំនាញភាសាអង់គ្លេស និងសមត្ថភាពការសិក្សា ហើយរក្សាសិទ្ធិក្នុងការសម្រេចចិត្តលើអាទិភាពដូចជាភាពស្មើគ្នាទៅលើចំនួនសិស្សានុសិស្សប្រុសស្រី សិស្សានុសិស្សមកពីជនបទ និងជីវប្រវត្តិជួបការលំបាក ក៏ដូចជា ការជ្រើសរើសថ្នាក់សិក្សាដែលអាចចុះឈ្មោះសិក្សាបាននៅសាលា អេ ស៊ី អុី ឬថ្នាក់សិក្សាតាមប្រព័ន្ធឌីជីថល។
ដើម្បីដាក់ពាក្យ​ ឬ​ដើម្បីទទួល​ព័ត៌មាន​លម្អិត សូម​ចូលទៅកាន់ acecambodia.org/acescholarship ។ បន្ទាប់ពីធ្វើការដាក់ពាក្យរួច បេក្ខជននឹងតម្រូវឱ្យ​ធ្វើតេស្តអនឡាញវាយតម្លៃសមត្ថភាពភាសាអង់គ្លេស​ ។ រាល់បេក្ខជនជ័យលាភីនឹងទទួលបានអាហារូបករណ៍សិក្សាទៅតាមកម្រិតដែលសមស្របនឹងសមត្ថភាពភាសាអង់គ្លេសបច្ចុប្បន្នរបស់ពួកគេ។
ចាប់ទទួលពាក្យ​ពីថ្ងៃទី២៧ ខែមិថុនា រហូត​ដល់ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ ការ​ប្រកាស​លទ្ធផល​នឹង​ធ្វើ​ឡើង​ចាប់ពីថ្ងៃទី០១-០៨ ខែសីហា ឆ្នាំ​២០២៤ ហើយ​វគ្គសិក្សា​ចាប់ផ្តើមនៅថ្ងៃទី១៩ កញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤៕