តាមរយៈស្ថានទូតចិនប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា សហការជាមួយសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា នឹងផ្តល់អាហារូបករណ៍ដល់យុវជនកម្ពុជាដើម្បីបន្តការសិក្សាថ្នាក់ឧត្តមសិក្សានៅប្រទេសចិនសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៥។
អាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូនសម្រាប់ការសិក្សាគ្រប់មុខជំនាញ នៃកម្រិតសិក្សា ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ (សិក្សាជាភាសាចិន), ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ (សិក្សាជាភាសាចិន ឬអង់គ្លេស) និងថ្នាក់បណ្ឌិត (សិក្សាជាភាសាចិន ឬអង់គ្លេស)។
អត្ថប្រយោជន៍ ៖ និស្សិតជ័យលាភីអាហារូបករណ៍គ្រប់កម្រិតនឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ដូចជា ថ្លៃសិក្សា ប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែ និងការស្នាក់នៅឥតគិតថ្លៃរហូតចប់ការសិក្សានៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន (ថ្លៃសំបុត្រយន្តហោះជាបន្ទុករបស់បេក្ខជន)។
លក្ខខណ្ឌចាំបាច់ដើម្បីដាក់ពាក្យប្រកួតប្រជែង ៖ ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ត្រូវមានអាយុក្រោម២៥ឆ្នាំ, ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ មានអាយុក្រោម៣៥ឆ្នាំ និងថ្នាក់បណ្ឌិតត្រូវមានអាយុក្រោម៤០ឆ្នាំ, លិខិតឆ្លងដែនដែលមានសុពលភាពយូរជាងថ្ងៃទី០១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦, សញ្ញាបត្របាក់ឌុប ឬសមមូល (សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ), សញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រ ឬសមមូល (សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់) និងសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ឬសមមូល (សម្រាប់ថ្នាក់បណ្ឌិត), ព្រឹត្តិបត្រពិន្ទុ, ត្រូវមានសមត្ថភាពភាសាអង់គ្លេស ឬចិន ដែលអាចប្រើប្រាស់បានផ្លូវការ ដោយភ្ជាប់មកជាមួយឯកសារបញ្ជាក់កម្រិតសិក្សា បើមាន ដូចជា HSK Certificate និង IELTS ឬឯកសារបញ្ជាក់ផ្សេងៗ, ប្រវត្តិរូបសង្ខេបជាភាសាអង់គ្លេស, Personal Statement ឬ Motivation Letter មិនលើសពីមួយទំព័រ, Research Proposal (សម្រាប់បេក្ខជនថ្នាក់បណ្ឌិត)។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍សូមដាក់ពាក្យទៅតាម គណៈកម្មាធិការ ស.ស.យ.ក. រាជធានី-ខេត្ត ហើយការជ្រើសរើសត្រូវធ្វើពីរដំណាក់កាល ដោយដំណាក់កាលទី១ ត្រូវជ្រើសរើសបឋម ដោយឆ្លងកាត់វគ្គ Screening និងវគ្គសម្ភាសន៍ ហើយដំណាក់កាលទី២ បេក្ខជនដែលត្រូវជ្រើសរើសក្នុងដំណាក់កាលទី១ នឹងត្រូវបានទាក់ទងតាមរយៈអ៊ីមែល ឬលេខទូរស័ព្ទ សម្រាប់ការបំពេញពាក្យតាមប្រព័ន្ធ Online របស់អាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលចិន។
កាលបរិច្ឆេទទទួលពាក្យ ៖ បេក្ខជនដែលបានបំពេញលក្ខខណ្ឌចាំបាច់ និងនីតិវិធីដូចបញ្ជាក់ខាងលើ ត្រូវបំពេញទម្រង់បែបបទជាភាសាអង់គ្លេសសម្រាប់ការប្រកួតប្រជែងដំណាក់កាលទី១ ចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ២៣:៥៩នាទីយប់។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទូរស័ព្ទ ឬតេលេក្រាម 096 379 965៕