ភ្នំពេញ- ឱកាសសម្រាប់មន្រ្តីរាជការ ក៏ដូចជានិស្សិតកម្ពុជាដែលចង់បន្តការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ដោយពេលនេះ ក្រសួងព័ត៌មាន និងគមនាគមន៍នៃសាធារណៈរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាមប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ក្នុងកម្មវិធីសិក្សាជាភាសាអង់គ្លេស លើជំនាញសន្តិសុខសាយប័រចំនួន៣កន្លែង និង ជំនាញបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលចំនួន៣កន្លែង សិក្សានៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាប្រៃសណីយ និងទូរគមនាគមន៍នៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម ។
លក្ខខណ្ឌសម្រាប់បេក្ខជនក្នុងការដាក់ពាក្យរួមមាន ជាមន្រ្តីរាជការ ឬសាធារណៈជនដែលមានគុណវុឌ្ឍក្នុងការសិក្សា មានសញ្ញាបត្រថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជំនាញពាក់ព័ន្ធ មានសញ្ជាតិខ្មែរ មានសុខភាពល្អបរិបូរណ៍ទាំងកាយសម្បទា និងសតិបញ្ញា មានអាយុមិនលើសពី៤៥ឆ្នាំ(គិតត្រឹមថ្ងៃឈប់ទទួលពាក្យ) ។ លើសពីនេះ បេក្ខជនត្រូវមានបទពិសោធន៍ការងារយ៉ាងតិច២ឆ្នាំ មានចំណេះដឹងភាសាអង់គ្លេសល្អគ្រប់គ្រាន់ និងត្រូវធ្វើការបំពេញពាក្យលក្ខខណ្ឌចុះឈ្មោះចូលរៀនរបស់វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាប្រៃសណីយ និងទូរគមនាគមន៍ ។
ជាមួយគ្នានេះ បេក្ខជនអាហារូបករណ៍នឹងទទួលបានការរ៉ាបរងថ្លៃសិក្សា១០០%(រហូតចប់កម្មវិធីសិក្សា) ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែ ថ្លៃស្នាក់នៅ ថ្លៃអាហារ និងថ្លៃខំបុត្រយន្តហោះទៅមកផងដែរ ។
សម្រាប់មន្រ្តីរាជការ និងសាធារណៈជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យ សូមបំពេញបែបបទស្នើសុំអាហារូបករណ៍ និងបញ្ជូនពាក្យទៅកាន់នាយកដ្ឋានបុគ្គលិក និងបណ្ឌុះបណ្ដាលនៃអគ្គនាយកដ្ឋាន ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២ ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចធ្វើការទំនាក់ទំនងទៅកាន់មន្ត្រីទទួលបន្ទុកតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ០៨១ ៨១៨ ៧៨២ និង ០១២ ៧៣១ ៦៩០ ឬអ៊ីម៉ែល hr@mptc.gov.kh ៕