អាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ ៥០% សម្រាប់ការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ (អនុបណ្ឌិត) និងថ្នាក់បណ្ឌិត សិក្សានៅសាកលវិទ្យាល័យអាស៊ីអឺរ៉ុប ដល់មន្រ្តីរាជការដែលកំពុងបម្រើការងារនៅក្រសួងមហាផ្ទៃ។
លក្ខខណ្ឌដាក់ពាក្យ ៖ ជាមន្រ្តីរាជការដែលកំពុងបម្រើការងារនៅក្រសួងមហាផ្ទៃ, ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដេលមានតម្លៃសមមូល, ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ត្រូវមានសញ្ញាបត្រថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ, ថ្នាក់បណ្ឌិត ត្រូវមានសញ្ញាបត្រថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់។
ជំនាញដែលផ្តល់ជូនរួមមាន, ថ្នាក់បណ្ឌិត ៖ វិទ្យាសាស្រ្តអប់រំ, សេដ្ឋកិច្ចកសិកម្ម, វិទ្យាសាស្រ្តសេដ្ឋកិច្ច, វិទ្យាសាស្រ្តពាណិជ្ជកម្ម, វិស្វកម្មបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន, នីតិសាស្រ្ត, រដ្ឋបាលសាធារណៈ, ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ, វិទ្យាសាស្រ្តនយោបាយ។ ថ្នាក់អនុបណ្ឌិត ៖ វិទ្យាសាស្រ្តអប់រំ, សេដ្ឋកិច្ចកសិកម្ម, វិទ្យាសាស្រ្តសេដ្ឋកិច្ច, គ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្ម, ធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ, គណនេយ្យ និងហិរញ្ញវត្ថុ, គ្រប់គ្រងខ្សែចង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់, គ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ, គ្រប់គ្រងសណ្ឋាគារ និងទេសចរណ៍, ការទូត, នីតិសាស្រ្ត, អក្សរសាស្រ្ត, រដ្ឋបាលសាធារណៈ, ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ, វិទ្យាសាស្រ្តនយោបាយ, បង្រៀនភាសាអង់គ្លេស, ចិត្តវិទ្យាគ្លីនិកនិងប្រឹក្សាផ្លូវចិត្ត, វិស្វកម្មបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន។
ជំនាញសម្រាប់ ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ៖ រដ្ឋបាលសាធារណៈ, នីតិសាស្រ្ត, វិទ្យាសាស្រ្តនយោបាយ និងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ, សេដ្ឋកិច្ច, ធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ, ពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ, ការគ្រប់គ្រងប្រព័ន្ធព័ត៌មាន, អភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍, គ្រប់គ្រង, ការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស, ម៉ាឃិធីង, គណនេយ្យ, ការគ្រប់គ្រងសណ្ឋាគារ និងទេសចរណ៍, ទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ, ភាសាអង់គ្លេស, អក្សរសាស្រ្តចិន, ភាសាចិនសម្រាប់ពាណិជ្ជកម្ម, វិទ្យាសាស្រ្តកុំព្យូទ័រ, បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន, គ្រប់គ្រងបណ្តាញ និងប្រព័ន្ធកុំព្យូទ័រ, វិស្វកម្មអគ្គិសនី និងអេឡិចត្រូនិក។
មន្រ្តីរាជការដែលកំពុងបម្រើការងារនៅក្រសួងមហាផ្ទៃដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ អាចដាក់ពាក្យស្នើសុំអាហារូបករណ៍តាមរយយៈ App Sar Sokha Scholarship។ កាលបរិច្ឆេទទទួលពាក្យស្នើសុំអាហារូបករណ៍ គិតចាប់ពីថ្ងៃផ្សព្វផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់លេខទូរស័ព្ទ 099 345 432 ឬទំនាក់ទំនងទៅកាន់សាកលវិទ្យាល័យ ដែលមានអាស័យដ្ឋានផ្លូវលេខ១៤៦ កែងផ្លូវលេខ២៥៧ សង្កាត់ទឹកល្អក់២ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ៕