ក្រោម​គម្រោង​កម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាលជំនាញ បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ ១.៥លាននាក់ វិទ្យាស្ថាន​អភិវឌ្ឍន៍​មុខ​ជំនាញកម្ពុជា-ថៃ បានប្រកាស​ផ្តល់អាហារូបករណ៍​ទៅ​លើ​ការ​សិក្សា​ជំនាញចំនួន១១ សម្រាប់សិស្សានុសិស្ស ក៏​ដូចជា​យុវជន​ ទៅលើ​កម្រិតសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ១។
ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូន​រួមមាន ៖ ការដំឡើងបណ្តាញ​អគ្គិសនីក្នុងអគារ, សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់​ក្នុងគេហដ្ឋាន, សេវាកម្មកុំព្យូទ័រ, ការថែទាំ និងជួសជុល​រថយន្ត, ការថែទាំ និង​ជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់​រថយន្ត, ការដំឡើងប្រព័ន្ធបញ្ជាម៉ូទ័រ​អគ្គិសនី, ការ​ដំឡើង និងថែទាំ​កាមេរ៉ា​សុវត្ថិភាព, ការងារកំបោរ, ការ​រៀបការ៉ូ, ការផ្សារអគ្គិសនី និង សេវាកម្មសម្អាងកាយ។
អត្ថប្រយោជន៍​សម្រាប់​សិស្សកំឡុងពេលសិក្សា ៖ សិក្សាដោយមិនបង់ថ្លៃ, ទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភ​ប្រចាំខែ ២៨ម៉ឺនរៀល/ខែ, ការស្នាក់នៅ ទឹក ភ្លើង ឥតបង់ថ្លៃ, ទទួលបានសញ្ញាបត្រ និង​វិជ្ជាជីវៈកម្រិត១, ទទួលបាន​ឱកាស​ការងារភ្លាមៗ, វិទ្យាស្ថាន​រក​ការងារ​ឱ្យធ្វើ​ក្រោយ​ពេល​បញ្ចប់វគ្គ, ទទួលបានប្រាក់ខែសមរម្យ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់វិទ្យាស្ថាន ដែលមានទីតាំងស្ថិត​នៅ​តាម​បណ្តោយ​មហាវិថីឈ្នះឈ្នះ ភូមិ​ព្រៃពពេល សង្កាត់សំរោងក្រោម ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ឬទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 012 731 199 / 016 555 350៕