ក្រសួងអប់រំនឹងផលិតមាតិកាអប់រំចំនួន ៧២ វីដេអូ លើកកម្ពស់ការយល់ដឹងជាសាធារណៈ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានចុះអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់ ជាមួយក្រុមហ៊ុន ដើម្បីអភិវឌ្ឍមាតិកាអប់រំជាវីដេអូសរុបចំនួន ៧២ ក្រោមរូបភាពអប់រំ និងកម្សាន្តក្នុងរយៈពេលបី ឆ្នាំ ចាប់ពីឆ្នាំ ២០២១ ដល់ឆ្នាំ ២០២៣។
កម្មវិធីផលិតមាតិកាអប់រំនេះ បង្កើតឡើងដើម្បីផ្សព្វផ្សាយ លើកកម្ពស់ការយល់ដឹងរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា ដែលមាន អាយុចាប់ពី ឆ្នាំឡើងទៅ មិនថាអ្នកដែលមានឱកាស ឬគ្មានឱកាសក្នុងការសិក្សានៅសាលារដ្ឋ ឬ បណ្តាសាលាឯកជននានានៅកម្ពុជា។
ក្រសួងអប់រំមានសេចក្ដីសោមនស្សរីករាយដែលបានចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុន ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ ជួនណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍ថា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍ថា ក្រសួងអប់រំមានសេចក្ដីសោមនស្សរីករាយដែលបានចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុន ប្រទេសន័រវែស ក្នុងការផលិតកម្មវិធីវីដេអូសំបូរបែប ព្រមទាំងផ្ដល់ជាចំណេះដឹងក្នុងការរៀនសូត្រលើប្រធានបទផ្សេងៗជាច្រើន ដើម្បីជួយកាត់បន្ថយភាពតានតឹងក្នុងការសិក្សាដែលខ្លឹមសារប្រកបដោយការអប់រំ។
សូមជម្រាបថា លោកស្រី ម៉ារីខេ អ៊ីវជេន អ៊ុលសុន ជាស្ថាបនិកនិងជាតំណាងក្រុមហ៊ុន បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សារណៈយោគយល់នេះ កម្មវិធីបានប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃអង្គារ ទី២៩ ខែធ្នូកន្លងទៅ នៅទីស្តីការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា។ រចនាដោយ Article