ក្រសួងទេសចរណ៍នឹងបើកវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលមន្រ្តីសម្របសម្រួល (L.O) ដោយឥតគិតថ្លៃ
ភ្នំពេញ – ក្រសួងទេសចរណ៍កាលពីថ្ងៃទី ១១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ កន្លងទៅ បានជូនដំណឹង​ ស្ដីពីវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលមន្រ្តីសម្របសម្រួល (L.O) ដល់មន្ត្រីរាជការ យុវជន សិស្ស និស្សិត និងសាធារណជនដោយឥតគិតថ្លៃ ដោយ​ការ​សិក្សានេះ​ធ្វើ​ឡើង​ដោយផ្ទាល់ និងតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ។
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលមន្រ្តីសម្របសម្រួល (L.O)នេះ នឹងចាប់ផ្តើមសិក្សាចាប់ពីថ្ងៃទី២៩-៣០ ខែវិច្ឆិកា ដល់ថ្ងៃទី០១-០២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ តទៅ ។
បើតាមសេចក្ដីជូនដំណឹង វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលមន្រ្តីសម្របសម្រួល (L.O) នេះ មានគោលបំណងដើម្បីចូលរួមជំរុញ និងលើកកម្ពស់ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ ជាពិសេសជំនាញសម្របសម្រួលក្នុងព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗ ដល់មន្ត្រីរាជការ យុវជន សិស្ស និស្សិត និងសាធារណជន ដែលមានបំណងអភិវឌ្ឍសមត្ថភាព និងជំនាញសម្របសម្រួលសម្រាប់ប្រើប្រាស់ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ជាតិ និងអន្តរជាតិ ។
គួរជម្រាបជូនថា មន្ត្រីរាជការ យុវជន សិស្ស និស្សិត និងសាធារណជន អាចចូលរួមចុះឈ្មោះសិក្សាក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះតាមរយៈតំណភ្ជាប់ https://www.tptd.org ឬ តាមរយៈស្តេន QR Code ។ ចំពោះព័ត៌មានបន្ថែមផ្សេងៗទៀត សូមធ្វើការទាក់ទងដោយផ្ទាល់ទៅនាយកដ្ឋានបណ្តុះបណ្តាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈទេសចរណ៍នៃក្រសួងទេសចរណ៍ ឬតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ០៨៩ ៥៥៦ ៦២៥ ឬ ០៧៨ ៨៩៩ ៩១៩ រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ៕