ក្រសួងការងារ​នឹងរៀបចំពិព័រណ៌ការងារ នៅ​ខេត្តបាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ និង​សៀមរាប សម្រាប់អតីតពលករ​មក​ពី​ប្រទេសថៃ
សំឡេងត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយប្រព័ន្ធបញ្ញាសិប្បនិម្មិត
ពេញមួយ​ខែវិច្ឆិកានេះ ក្រសួងការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល វិជ្ជាជីវៈ នឹងរៀបចំធ្វើ ពិព័រណ៌​ការងារ សន្តិសុខសង្កម និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ នៅ​តាម​បណ្តា​ខេត្ត​ជាប់ព្រំដែន​ប្រទេស​ថៃ រួមមានខេត្តបាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ និង​ខេត្ត​សៀមរាប សម្រាប់បងប្អូន​អតីត​ពលករ​ដែល​ត្រឡប់​មក​ពី​ប្រទេស​ថៃវិញ។
ពិព័រណ៌​នេះគ្រោង​នឹងធ្វើ​នៅ​ខេត្ត​បាត់ដំបង ពី​ថ្ងៃទី១៥ ដល់ថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥, នៅ​ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ ពីថ្ងៃទី២២ ដល់ថ្ងៃទី ២៣ ខែវិច្ឆិកា និង​ខេត្ត​សៀមរាប ពីថ្ងៃទី២៩ ដល់ថ្ងៃទី ៣០ ខែវិច្ឆិកា។
បើតាម​ក្រសួងការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ពិព័រណ៌ការងារនេះ នឹង​មាន​សហគ្រាស ក្រុមហ៊ុន រោងចក្រ អ្នកផ្តល់​ការ​អប់រំ​បណ្តុះបណ្តាល និង​សមាគម​ ចូលរួមផ្សព្វផ្សាយ និង​ដាក់តាំង​បង្ហាញសមិទ្ធផល​វគ្គអប់រំ​បណ្តុះបណ្តាល និង​ព័ត៌មានឱកាស​ការងារ​ដែលមានតម្រូវការ​ជ្រើសរើស​កម្លាំង​ពលកម្ម ដោយ​មានការ​​សម្ភាសជ្រើសរើស​បុគ្គលិក​ដោយផ្ទាល់​នៅ​ហ្នឹងកន្លែង។
ឯកឧត្តម ស៊ុន មេសា អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួងការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ មានប្រសាសន៍ថា ពិព័រណ៌​ការងារ សន្តិសុខសង្កម និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ គឺជា​វេទិកាជំនួប​ដ៏​ធំ​រវាង​អ្នក​ស្វែង​រក​ការងារ និង​និយោជក ដើម្បីដាក់ពាក្យ​ស្វែង​រក​ការងារ ជ្រើសរើស​បុគ្គលិក សម្ភាសន៍ភ្លាម និង​ទទួលបាន​ការងារភ្លាម​នៅ​ហ្នឹង​កន្លែង ដោយ​មាន​ឱកាស​ការងារដល់ទៅជា ៧ម៉ឺន៥ពាន់កន្លែង។
ជាមួយ​គ្នា​ក្នុងពិព័រណ៌នេះ ក៏​មាន​ការ​ផ្សព្វផ្សាយបង្កើន​ការ​យល់ដឹង​អំពីអត្ថប្រយោជន៍ នៃរបបសន្តិសុខសង្គម (ប.ស.ស.) សម្រាប់​កម្មករនិយោជិត​នៅ​ពេល​ចូលបម្រើ​ការងារក្នុងស្រុកផងដែរ ហើយ​អ្នក​ចូលរួមនឹង​អាច​ទទួលបាន​ការ​កាត់សក់ អាហារ ភេសជ្ជៈ និង​អាវយឺត ដោយឥតគិតថ្លៃទៀតផង។
ដោយសារភាពតានតឹងតាមព្រំដែនរវាងកម្ពុជា និងថៃ បានបង្ខំ​ឱ្យ​ពលករ​កម្ពុជា​ប្រមាណ ៩០ម៉ឺននាក់ វិលត្រឡប់​ពីប្រទេសថៃមក​​កម្ពុជាវិញ។ តាមអ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួងការងារ ក្នុងរយៈពេល ៣ខែកន្លងមកនេះ ក្រសួង សហការជាមួយវិស័យឯកជន សហជីព និងអ្នកពាក់ព័ន្ធផ្សេងទៀត បានជួយស្វែងរកការងារឱ្យបងប្អូនពលករខ្មែរត្រឡប់មកពីថៃវិញ បានជាង ៣៤ម៉ឺននាក់ ក្នុងនោះប្រមាណ ២៧ម៉ឺននាក់ បានចូលធ្វើការនៅក្នុងក្រមហ៊ុន សហគ្រាស និងរោងចក្រផ្លូវការ ហើយរាប់ម៉ឺននាក់ផ្សេងទៀត បានទទួលការងារនៅតាមសហគ្រាសខ្នាតតូច និងមធ្យម សិប្បកម្ម ភោជនីយដ្ឋាន ក៏​ដូចជានៅតាមការដ្ឋានសំណង់ ជាដើម៕