កីឡាករអត្តពលកម្មសិង្ហបុរី Soh Rui Yong បង្ហាញស្មារតីកីឡាដ៏គួរឱ្យស្ញប់ស្ញែង ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេមនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ – ព្រឹត្តិការណ៍កីឡាស៊ីហ្គេមលើកទី ៣២នៅកម្ពុជាបានលេចឡើងនូវរឿងរ៉ាវល្អៗ និងគួរជាទីមោទនៈជាច្រើន ដែលធ្វើឱ្យពិភពលោកបានស្គាល់ និងចាប់អារម្មណ៍ពីកម្ពុជាកាន់តែខ្លាំង។ ក្រៅតែពីរឿងរ៉ាវអត្តពលិកកម្ពុជា ប៊ូ សំណាង ដែលមកដល់ទីក្រោយគេ ប៉ុន្តែបានឈ្នះបេះដូងអ្នកទស្សនានោះ ពេលនេះ គេឃើញ​មានរឿង​រ៉ាវមួយ​ទៀត នោះ​គឺ កីឡាករអត្តពលកម្មសិង្ហបុរី Soh Rui Yong ដែលទទួលបានជ័យលាភីមេដាយប្រាក់ ក្នុងវិញ្ញាសាអត្តពលកម្ម ១០,០០០ ម៉ែត្របុរស បានបង្ហាញស្មារតីកីឡាក៏គួរឱ្យគោរព និងស្ញប់ស្ញែង តាមរយៈការចែករំលែកទឹករបស់ខ្លួន ទៅកាន់អត្តពលិកឥណ្ឌូនេស៊ី Rikki Martin Luther Simbolon ដែលកំពុងរត់នាំមុខ បន្ទាប់ពីអត្តពលិកឥណ្ឌូនេស៊ីខកខានក្នុងការយកចំណែកទឹករបស់គាត់ នៅកីឡដ្ឋានមរតកតេជោ កាលពីថ្ងៃទី១១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣។
ក្រោយប្រកួតប្រជែងយ៉ាងស្វិតស្វាញ កីឡាករ Soh បានរត់ដល់ទីក្នុងលំដាប់ទី២ ដោយប្រើថេរវេលា ៣១:១០:៧០ យឺតជាងអត្តពលិកឥណ្ឌូនេស៊ី Martin ដែលប្រើថេរវេលា ៣១:០៨:៨៥ និងក្លាយជាម្ចាស់មេដាយមាស ។ Soh បានលើកឡើងថា
“ខ្ញុំប្រហែលជារំភើបខ្លាំងជាងនេះ ប្រសិនបើខ្ញុំអាចពន្លឿនការរត់នៅវិនាទីចុងក្រោយ ដោយអាចយកឈ្នះអ្នកនាំមុខ។ ប៉ុន្តែគាត់ពិតជាសមនឹងទទួលបានជ័យលាភីនេះមែន។”
ស្មារតីរបស់អត្តពលិកសិង្ហបុរី បានបង្ហាញថា កីឡាគឺលើការប្រកួតយកឈ្នះចាញ់ ប៉ុន្តែកីឡានាំមកនូវសាមគ្គីភាព មិត្តភាព និងការរួបរួម។ យ៉ាងណាមិញ Soh ក៏បានបង្កើតកំណត់ត្រាថ្មីសម្រាប់ប្រជាជាតិសិង្ហបុរីផងដែរ ដោយបានបញ្ចប់ការរង់ចាំរយៈពេល ៤០ឆ្នាំ ក្នុងការឈ្នះមេដាយស៊ីហ្គេម ក្នុងវិញ្ញាសាអត្តពលកម្ម ១០,០០០ម៉ែត្របុរស។
“ខ្ញុំគិតថា នេះគឺជាការប្រកួតរត់ប្រណាំងចុងក្រោយរបស់ខ្ញុំ ព្រោះនៅស៊ីហ្គេមលើកក្រោយ ខ្ញុំនឹងចូលរួមប្រកួតវិញ្ញាសាម៉ារ៉ាតុង ហើយយកមេដាយមាសនៅទីនោះ។”
សូមជម្រាបជូនថា អត្តពលិកសិង្ហបុរីចុងក្រោយគេ ដែលបានឈ្នះមេដាយលើវិញ្ញាសាអត្តពលកម្ម ១០,០០០ម៉ែត្របុរស គឺលោក Jagtar Singh ដែលនៅពេលនោះលោកទទួលបានមេដាយសំរិទ្ធក្នុងឆ្នាំ១៩៨៣៕