ភ្នំពេញ – មានប្រសាសន៍ក្នុងពិធីប្រគល់ប្រាក់រង្វាន់ជូនកីឡាការិនី អ៊ុក ស្រីមុំ ដែលដណ្តើមបានមេដាយមាសពិភពលោក ផ្នែកកីឡាប៉េតង់ នាព្រឹកថ្ងៃពុធនេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី បានលើកឡើងថា បវេសនកាលឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២ នឹងបើកនៅថ្ងៃទី១០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២២ ខាងមុខ ។
បើតាមការបញ្ជាក់របស់សម្តេចតេជោ ការបើកបវេសនកាលឆ្នាំសិក្សាថ្មីនៅថ្ងៃទី១០ ខែមករាខាងមុខនេះ មិនត្រឹមតែបើកសម្រាប់សាលាចំណេះដឹងទូទៅប៉ុណ្ណោះទេ តែក៏អនុញ្ញាតឱ្យបើកមត្តេយ្យសិក្សាឡើងវិញផងដែរ ។
ការអនុញ្ញាតឱ្យបើកសាលាមតេយ្យឡើងវិញនេះ សម្តេចតេជោបានបញ្ជាក់ថា ក៏ព្រោះតែវ៉ាក់សាំងប្រឆាំងកូវីដ-១៩ បានស្រោចទៅលើប្រជាពលរដ្ឋស្ទើរតែទាំងអស់ ហើយការឆ្លងជំងឺកូវីដ-១៩ នៅក្នុងសហគមន៍ក៏បានថយចុះជាបន្តបន្ទាប់ ។
“ត្រៀមចូលសាលា រាប់ទាំងចៅៗតូចៗផង… ១០ មករា គឺជាថ្ងៃបើកបវេសនកាលឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២ ជាមួយការបើកមត្តេយ្យសិក្សាពីអាយុ ៣ ដល់ ៥ឆ្នាំ”
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា
ជាមួយគ្នានេះ ការអនុញ្ញាតឱ្យបើកសាលាមត្តេយ្យឡើងវិញ ក៏ជាការសម្រាលបន្ទុកមាតាបិតា ដោយពួកគាត់អាចយកកូនទៅដាក់មត្តេយ្យដើម្បីបានរៀនផង ហើយក៏សម្រួលដល់មាតាបិតាអាចប្រកបការងារផ្សេងៗទៀតផង ៕