សម្តេចតេជោលើកពេលជួបជាមួយសិស្សនិទ្ទេស A
ពេញ – គម្រោងជួបសំណេះសំណាលជាមួយ​សិស្ស​និទ្ទេស A របស់សម្តេចតេជោ​ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃ​កម្ពុជា ដែល​គ្រោង​ធ្វើ​នៅ​ថ្ងៃទី២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២២ ត្រូវ​បានសម្តេចប្រកាសលើកពេល​ទៅពេលក្រោយវិញ។
ការលើកពេល​ក្នុង​ការ​ជួប​សំណេះសំណាល​ជាមួយ​សិស្ស​និទ្ទេស A នេះ ត្រូវ​បានសម្តេចតេជោ​នាយករដ្ឋមន្រ្តីបញ្ជាក់​នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គមថា គឺដោយសារ​កូវីដ-១៩ មេរោគបម្លែងថ្មីឈ្មោះថា អូមីក្រុង កំពុងតែរីករាលដាល​នៅ​ទីក្រុងភ្នំពេញ។
– សម្តេច ហ៊ុន សែន
” ដើម្បីសុវត្ថិភាពសម្រាប់ចៅៗសិស្សនិទ្ទេសA​ និងអ្នកចូលរួម​ ខ្ញុំសម្រេចចិត្តលើកពេលនៃការជួបជុំជាមួយសិស្សនិទ្ទេសAដែលគ្រោងធ្វើនៅថ្ងៃ២៨​ កុម្ភ: ២០២២​ ទៅពេលក្រោយវិញ។ រក្សាជីវិត​ និងសុខភាពគឺកិច្ចការចម្បងរបស់យើងទាំងអស់គ្នានាពេលនេះ
ជាមួយ​គ្នានេះ សម្តេចតេជោ​ក៏​បាន​បញ្ជាក់ដែរថា ការ​រក្សា​បាន​ជីវិត និង​មាន​សុខភាពល្អ គឺមិនខ្វះទេ​ពេលវេលា​នៃការ​ជួបជុំ ហើយសម្តេចក៏​សង្ឃឹមដែរថា សិស្សនិទ្ទេស A ដែលគ្រោង​ជួបសម្តេច និង​ក្រុមគ្រួសារ នឹង​មានការ​យោគ​យល់​នូវ​ការ​លំបាកនេះ។
គួរ​បញ្ជាក់ថា ការប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬបាក់ឌុបសម្រាប់ឆ្នាំ​សិក្សា​២០២០-២០២១ ដែលបានប្រព្រឹត្ត​ទៅ​កាលពីថ្ងៃទី២៧-២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ​២០២១ មានបេក្ខជនប្រឡងជាប់សរុបជាង៧ម៉ឺននាក់ ក្នុងចំណោមបេក្ខជន​ដាក់ពាក្យ​ប្រឡងសរុបចំនួនជាង ១១ម៉ឺននាក់។ ក្នុង​នោះ​សិស្ស​ដែលជាប់និទ្ទេស A មានរហូត​ដល់ទៅ ១៧៥៣នាក់ ៕