វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ចាម ជ្រើសរើសសិស្សចូលរៀនវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសឥតបង់ថ្លៃសិក្សា
កំពង់ចាម – វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ចាមបានប្រកាសថា ខ្លួន​នឹងរៀបចំ​បើកវគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ រយៈ​ពេល៤ខែ ដោយ​ឥតបង់ថ្លៃ ក្រោមគម្រោងថវិកា កម្មវិធីការធ្វើទំនើបកម្មប្រព័ន្ធអប់រំបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ឆ្នាំ២០២១ ។
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ នឹងធ្វើ​ការ​សិក្សាលើមុខជំនាញដែល​ទីផ្សារការងារកំពុងមានតម្រូវការខ្ពស់នាពេលបច្ចុប្បន្ន និងទៅអនាគត ដូចជា ១. សេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន (ចំនួន១៥នាក់) ២.ការដំឡើងបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ (ចំនួន១៥នាក់) និង ៣. ការថែទាំនិងជួសជុលបរិក្ខារអេឡិចត្រូនិច (ចំនួន ១៥នាក់) ។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើសចូលរៀន៖ ជាជនក្រីក្រ ជនពិការ ស្ត្រីមេម៉ាយ សិស្សបោះបង់ការសិក្សា កម្មករ កម្មការនីបាត់បង់ការងារ ។
ទទួលពាក្យចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះតទៅ ហើយ​កាលបរិច្ឆេទចូលរៀននៅថ្ងៃទី២៥ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២១ ។
បេក្ខជនមានបំណងចង់ចូលរៀនអាចទំនាក់ទំនងទូរស័ព្ទលេខ ០៩៦ ៦៩១ ៨៧៥៨ ឬ០៧៨ ៥៤៤ ៣៥៦ ឬ ០៨៥ ៤៤៤ ៦៧៤ ឬទៅកាន់អាសយដ្ឋាន ផ្លូវជាតិលេខ៧ចាស់ ភូមិទី៧ សង្កាត់កំពង់ចាម ក្រុងកំពង់ចាម ខេត្តកំពង់ចាម ខាងក្រោយវិទ្យាល័យព្រះសីហនុ ។
សូម​បញ្ជាក់ថា ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈនឹងផ្ដល់វិញ្ញាបនបត្របញ្ជាក់ការសិក្សា និងផ្ដល់កន្លែងស្នាក់នៅសម្រាប់សិក្ខាកាមមកពីឆ្ងាយដោយឥតគិតថ្លៃ ៕