ភ្នំពេញ- ពុទ្ធិសាកលវិទ្យាល័យព្រះសីហនុរាជ សូមប្រគេន និងជូនដំណឹងដល់សាធារណជន សមណសិស្ស សិស្ស និសិ្សតឱ្យបានជ្រាបថា សាកលវិទ្យាល័យ នឹងរៀបចំប្រឡងជ្រើសរើសសមណសិស្ស-សិស្ស អាហារូបករណ៍១០០% ចំនួន៤៥០កន្លែងសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២។ អាហារូបករណ៍នេះផ្ដល់ជូនជំនាញសិក្សាចំនួន០៩មុខផ្សេងៗពីគ្នា និងផ្ដល់ឱ្យចំនួន៥០អង្គ/នាក់ ក្នុងមួយមុខជំនាញ។
ឯកទេសដែលសមណសិស្ស-សិស្សអាចស្នើរពាក្យចូលរៀនមានបួនពុទ្ធិកមហាវិទ្យាល័យសម្រាប់សិក្សា។ ពុទ្ធិកមហាវិទ្យាល័យទស្សនវិជ្ជា និងសាសនា មានបីឯកទេសរួមមាន ទស្សនវិជ្ជាពុទ្ធសាសនា សង្គមវិជ្ជា នីតិសាស្រ្ត ពុទ្ធិកមហាវិទ្យាល័យវិទ្យាសាស្ត្រអប់រំ និងព័ត៌មានវិទ្យា មានពីរឯកទេស រដ្ឋបាលអប់រំ និងគ្រប់គ្រងទូទៅ។ ពុទ្ធិកមហាវិទ្យាល័យអក្សរសាស្ត្រមានពីរឯកទេស អក្សរសាស្ត្រខ្មែរ និងបរិស្ថានវិទ្យា និងពុទ្ធិកមហាវិទ្យាល័យបាលី-សំស្ក្រឹតនិងភាសាបរទេសមានពីរឯកទេស ភាសាបាលី និងអក្សរសាស្ត្រអង់គ្លេស។
បេក្ខជនត្រូវមានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើដោយមិនគិតពីនិទ្ទេស និងឆ្នាំសិក្សា។ សមណសិស្ស-សិស្សដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍សូមរួសរាន់ធ្វើការដាក់ពាក្យប្រឡងអាហារូបករណ៍ចាប់ពីថ្ងៃប្រគេន និងជូនដំណឹងនេះតទៅ។ កាលបរិច្ឆេទចូលរៀនថ្ងៃច័ន្ទ ទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ខាងមុខនេះ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមធ្វើការទំនាក់ទំនងទៅដេប៉ាតឺម៉ង់ថ្នាក់ឆ្នាំសិក្សាមូលដ្ឋានតាមរយៈទូរស័ព្ទលេខ: ០៩២ ៩៤ ៧៧ ២២/ 0១២ ៤៨ ៧៦ ៩៨/ ០១៧ ៨៣ ០៥ ៤៣/ ០៩៦ ៣៧ ៦៥ ៧៨៤/ ០១១ ៣១ ២៦ ៦៣ ឬតាមរយៈគេហទំព័រផ្លូវការដែលមានឈ្មោះពេញជាភាសាខ្មែរ៖ ដេប៉ាតឺម៉ង់ឆ្នាំសិក្សាមូលដ្ឋាននៃពុទ្ធិកសាកលវិទ្យាល័យព្រះសីហនុរាជភ្នំពេញ។
ពុទ្ធិកសាកលវិទ្យាល័យព្រះសីហនុរាជ ជាគ្រឹះស្ថានឧត្ដមសិក្សាសាធារណៈ ដែលមានទីតាំងនៅតាមបណ្ដោយតិរវិថីព្រះស៊ីសុវត្ថិ សង្កាត់ជ័យជំនះ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ។ អាចទស្សនាវីដេអូពេញតាមរយៈតំណភ្ជាប់ https://fb.watch/8hcnC3OlTe/ ៕