ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានកំណត់កំណែទម្រង់វិស័យអប់រំចំនួនបួនសំខាន់ៗ រួមមានកំណែទម្រង់គ្រប់គ្រងទូទៅទាំងកម្រិតជាតិនិងសាលារៀន កំណែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុ កំណែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស និងកំណែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងការសិក្សា។ កំណែទម្រង់ទាំងបួននេះធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណងពង្រឹងគុណភាពអប់រំឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើងនៅកម្ពុជាឆ្លើយតបការអប់រំសតវត្សរ៍ទី២១។ នេះបើតាមប្រសាសន៍ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្នុងពិធីប្រកាសនិងដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងសាលារៀន និងប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងការសិក្សានៅតាមសាលារៀននានានៃក្រុមហ៊ុន Westline Education Group កាលពីថ្ងៃទី១៦ ខែកក្កដាកន្លងទៅ។
៣. កំណែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស៖ ផ្ដល់ឱកាសឱ្យយុវជនទទួលបានការអប់រំ និងបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈប្រកបដោយគុណភាពនិងសមធម៌។ លើសពីនេះ លើកទឹកចិត្តសិស្សឱ្យមានគំនិតផ្ដួចផ្ដើម គំនិតច្នៃប្រឌិត គំនិតបង្កើតថ្មី និងស្មារតីសហគ្រិនភាព។ ម៉្យាងវិញទៀត ផ្ដល់ឱកាសឱ្យសិស្សមានការចូលរួមបញ្ចេញមតិ ទស្សនៈ និងចេះសម្រេចចិត្តប្រកបដោយចំណេះដឹង។