ភ្នំពេញ ៖ លទ្ធផលប្រកួតក្នុងកម្មវិធីល្បងប្រាជ្ញាយល់ដឹងពីអាស៊ានថ្នាក់តំបន់ លើកទី9 ឆ្នាំ2020 យុវជនកម្ពុជាទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ 5 ក្នុងចំណោមប្រទេសសមាជិកអាស៊ាន។
ប្រទេសប្រទេសឥណ្ឌូស៊ី ទទួលបានជ័យលាភីលេខ 1 លេខ2 បានទៅសិង្ហបុរី និងលេខ3 បានទៅប្រ៊ុយណេ លេខ 4 បានទៅឡាវ ចំណែកកម្ពុជាស្ថិតនៅក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ 5 ទទួលបាន 700 ពិន្ទុ។ លទ្ធផលនៃការប្រកួតបានប្រកាសនៅថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍ ទី17 ខែធ្នូកន្លងទៅ។
កម្មវិធីប្រកួតកម្មវិធីល្បងប្រាជ្ញាយល់ដឹងពីអាស៊ានថ្នាក់តំបន់ឆ្នាំ 2020 ប្រព្រឹត្តទៅតាមវីដេអូអនឡាញបញ្ចប់ដោយជោគជ័យ។ រៀបចំនិងសម្របសម្រួលដោយប្រទេសសិង្ហបុរីជាម្ចាស់ផ្ទះ។
ការប្រកួតប្រជែងល្បងប្រាជ្ញាយល់ដឹងពីអាស៊ាន បង្កើតឡើងដើម្បីបង្កើនការស្វែងយល់ពីអាស៊ាន និងបង្កើតទំនាក់ទំនងគ្នានឹងគ្នាសម្រាប់សិស្សវិទ្យាល័យនៅបណ្តាប្រទេសអាស៊ាន។ ការប្រកួតមានបេក្ខជនឆ្នើមៗបីរូបដូចគ្នា មកពីបណ្តាប្រទេសនីមួយៗជាសមាជិក។
បេក្ខជនបីរូបតំណាងឱ្យកម្ពុជា មានយុវតី វ៉ាន់ ស្រីពេជ្រ មកពីវិទ្យាល័យទួលទំពូង។ យុវតី ប្រាក់ ស្រីតូច មកពីសាលាជំនាន់ថ្មី វិទ្យាល័យព្រះស៊ីសុវត្ថិ និងយុវសិស្ស ញ៉េប ប៉ុញ្ញាឫទ្ធិ មកពីសាលាអ៊ីធូស្ទែម ព្រះយុគន្ធរ។
សូមបញ្ជាក់ថា បេក្ខជនតំណាងកម្ពុជាទាំងបីរូបខាងលើ ជាជ័យម្ចាស់លាភីលេខ ១-៣ ក្នុងកម្មវិធីការប្រកួតប្រជែងល្បងប្រាជ្ញាយល់ដឹងពីអាស៊ានថ្នាក់ជាតិ លើកទី9 ឆ្នាំ2020 ដែលរៀបចំឡើងដោយទូរទស្សន៍ជាតិកម្ពុជា កាលពីដើមឆ្នាំ2020 ៕