បេក្ខជន​ជាង១ពាន់នាក់ នឹង​ចូលរួម​ប្រកួត​សំណេរ​អង្គរ​លើកទី២
កម្មវិធីប្រកួត​សរសេរតាមអានថ្នាក់ជាតិ ដែលមានឈ្មោះថា “សំណេរអង្គរ” នឹង​ចាប់ផ្តើម​ជាលើកទី២ នាថ្ងៃទី១៩ ខែមករា ឆ្នាំ​២០២៥ខាងមុខ នៅប្រាសាទអង្គរវត្ត ដោយ​មានបេក្ខជន​ចូលរួម​សរុបប្រមាណជាង១ពាន់នាក់។
សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍សំណេរអង្គរលើកទី២ លោក ប៊ុនហុក បញ្ជាក់ថា នឹងត្រូវ​ធ្វើឡើងនៅលើស្ពានហាលផ្នែកខាងលិច របស់ប្រាសាទអង្គរវត្ត ដូចឆ្នាំមុន​ដែរ ដោយ​មានបេក្ខជនចូលរួមប្រមាណ១២២០នាក់។ បេក្ខជនទាំងនោះ មានទាំងកុមារចាប់ពីអាយុ៦ឆ្នាំ និងមនុស្សចាស់ ដែលមានអាយុរហូតដល់៨០ឆ្នាំ។ ក្នុងនោះដែរក៏មានព្រះសង្ឃចូលរួមចំនួន៨២អង្គ ជនបរទេសរៀនភាសាខ្មែរមួយចំនួន ព្រមទាំងអនិកជនខ្មែរដែលរស់នៅបរទេសខ្លះទៀតផង។
សូម​បញ្ជាក់ថា សំណេរអង្គរ ធ្លាប់បានរៀបចំនៅលើស្ពានហាលខាងលិចប្រាសាទអង្គរវត្តម្ដងមកហើយ កាលពីថ្ងៃទី២១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ដោយមានចំនួនអ្នកចូលរួមប្រមាណ៨០០នាក់។
ការប្រឡងសរសេរតាមអានសំណេរអង្គរ គណៈកម្មការនឹងចាប់ផ្ដើមកែសន្លឹកកិច្ចការបេក្ខជនបន្ទាប់ពីចប់ការប្រឡង ហើយនឹងប្រកាសលទ្ធនារសៀលថ្ងៃដដែលនោះ។ សម្រាប់ជ័យលាភីនឹងត្រូវបែងចែកជា២ គឺបេក្ខជនអាយុ១៨ឆ្នាំចុះក្រោម មានជ័យលាភីលេខ១ ទទួលបានរង្វាន់ថវិកា៥លានរៀល លេខ២ទទួលបាន៣ លានរៀល និងលេខ៣ ទទួលបាន២លានរៀល និងបេក្ខជនអាយុ១៩ឆ្នាំឡើង មានជ័យលាភីលេខ១-៣ ទទួលបានរង្វាន់ដូចគ្នា ហើយសម្រាប់ជ័យលាភីអក្សរស្អាតជាងគេ នឹងត្រូវ​អញ្ជើញឱ្យ​សសេរដោយដៃផ្ទាល់ នូវក្រមរដ្ឋប្បវណី និងក្រមព្រហ្មទណ្ឌ ទុកជាប្រវត្តិសាស្រ្តទៅថ្ងៃក្រោយ៕