វិទ្យាស្ថានជាតិ​វិជ្ជាជីវៈ​ខេត្តបាត់ដំបង បានប្រកាស​ដល់​យុវជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ក្រីក្រ និង​គ្រួសារ​ងាយរងហានិភ័យ ដែលមានបំណងចង់រៀនជំនាញវិជ្ជាជីវៈ ឱ្យ​ប្រញាប់ចុះឈ្មោះចូលរៀន ដោយ​ក្នុងឆ្នាំ​២០២៣-២០២៤នេះ វិទ្យាស្ថានជ្រើសរើស​សិក្ខាកាម​រហូត​ដល់ ៣៦០នាក់ ឱ្យ​សិក្សា​ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ សម្រាប់កម្រិតសញ្ញាបត្រ​បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ១។
ជំនាញដែលផ្តល់ជូន​រួមមាន ៖ ការ​ដំឡើង​បណ្តាញអគ្គិសនី​ក្នុងអគារ, ការថែទាំ និង​ជួសជុលរថយន្ត, សេវាកម្មរដ្ឋបាល, សេវាកម្មសម្អាងកាយ, ការផ្សារអគ្គិសនី, ការងារកំបោរ, ការ​ដំឡើង​បណ្តាញ​បំពង់ទឹក, ការផលិតនំ, ការ​ដាំ ថែទាំ និង​ប្រមូលផល​ដំណាំ​ស្វាយកែវរមៀត, ការ​ចិញ្ចឹម និង​ថែទាំ​ត្រីប្រា, ការ​កែច្នៃបន្លែ និង​ផ្លែឈើ។
លក្ខខណ្ឌចូលរៀន ៖ ក. ក្រុមគោលដៅ​អាទិភាពទី១ ទទួលបាន​ការ​បណ្តុះបណ្តាល និង​ប្រាក់ឧបត្ថម្ភ​ប្រចាំខែ​ចំនួន ២៨ម៉ឺនរៀលក្នុងមួយខែ សិក្សា​ពេញ​ម៉ោង ៖ យុវជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ក្រីក្រ មាន​ប័ណ្ណក្រ១, ក្រ២, យុវជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ងាយរងហានិភ័យ​មាន បណ្ណសំគាល់​គ្រួសារ​ងាយរងហានិភ័យ។ ខ. ក្រុមគោលដៅអាទិភាពទី២ ទទួលបាន​ការ​បណ្តុះបណ្តាល តែមិនទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភ​ប្រចាំខែ ៖ យុវជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ដែល​សមាជិក​មាន បណ្ណ​សំគាល់​មានពិការភាព, យុវជន​មក​ពី​គ្រួសារ​ដែលមានសមាជិក​មាន បណ្ណ​មូលនិធិ​សមធម៌សុខាភិបាល, យុវជន​ដែល​ឧទ្ទេស​នាម​ដោយ រដ្ឋបាល​រាជធានី ខេត្ត ក្រុង ស្រុក ខណ្ឌ។
ការចែក និង​ទទួលពាក្យ​ចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះតទៅ ហើយ​កាលបរិច្ឆេទចូលរៀន នៅថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៤។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនង​ទៅ​កាន់វិទ្យាស្ថាន​ដែល​ស្ថិត​នៅ​ផ្លូវជាតិលេខ៥៧ ភូមិ​អណ្តូងព្រីង សង្កាត់អូរម៉ាល់ ក្រុង​បាត់ដំបង ខេត្តបាត់ដំបង (ខាងលិច​រង្វង់មូល​នាង​រំសាយ​សក់ចំងាយ ១៥០០ម៉ែត្រ) ឬទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 086 403 104 / 012 396 911៕