• មិនមានស្លាកស្នាមរបួស ឬស្លាកស្នាមសាក់
• បុរសមានកម្ពស់ ១,៧០ម៉ែត្រឡើង នារីមានកម្ពស់១,៦៥ម៉ែត្រឡើង និងមានទម្ងន់សមាមាត្រ នឹងកម្ពស់
• មានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ
• មានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ មានអាយុចាប់ពី ១៦ឆ្នាំ ដល់ ២៥ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃប្រឡង សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រវិទ្យាសាស្ត្រនគរបាល និងថ្នាក់សញ្ញាបត្រ មធ្យមឯកទេសនគរបាល
• មានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ មានអាយុចាប់ពី ១៧ឆ្នាំ ដល់ ២៥ឆ្នាំ គិតត្រឹមថ្ងៃប្រឡង សម្រាប់ថ្នាក់វិញ្ញាបនបត្រជាន់ខ្ពស់ជំនាញនគរបាល
• នៅលីវ (ចាប់ពីពេលដាក់ពាក្យប្រឡង រហូតដល់ពេលបញ្ចប់ការសិក្សា)។
បេក្ខជន​ម្នាក់ៗ​តម្រូវ​ឱ្យ​ចុះឈ្មោះតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា ដើម្បីស្នើ​សុំ​សិទ្ធិប្រឡង​ប្រជែង ដោយ​ត្រូវ​បំពេញ​ព័ត៌មានបឋមតាមតំណភ្ជាប់ ( https://gdhr.interior.gov.kh/appform/request?recruit=student ) រួចបោះពុម្ព (Print) បង្កាន់ដៃស្នើសុំពាក្យ ដើម្បីបង្ហាញដល់អនុគណៈកម្មការផ្តល់ពាក្យ និងទទួលពាក្យបេក្ខជននៅទីកន្លែងផ្តល់ពាក្យសុំប្រឡងប្រជែងចូលសិក្សានៅបណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា។
ការផ្តល់ពាក្យ នឹងធ្វើ​ឡើង​ចាប់ពីថ្ងៃទី២១ ខែមករា ដល់ថ្ងៃទី១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ នៅបណ្ឌិត្យសភានគរបាល​កម្ពុជា ស្ថិត​នៅ​ភូមិ​ស្តៅកន្លែង ឃុំដីឥដ្ឋ ស្រុកកៀនស្វាយ ខេត្តកណ្តាល ផ្លូវជាតិលេខ១ ចម្ងាយ២៦គីឡូម៉ែត្រពីរាជធានីភ្នំពេញ។ បេក្ខជនដែលមកទទួលពាក្យ ត្រូវ​ភ្ជាប់​មក​ជាមួយ​ឯកសារ​ដូចជា បង្កាន់ដៃស្នើ​សុំ​ពាក្យ ដែលបាន​ស្នើ​តាម​ប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា, សញ្ញាបត្រ ឬលិខិត​បញ្ជាក់​ការ​សិក្សា (ច្បាប់ដើម និង​ច្បាប់ថតចម្លង), សំបុត្រកំណើត ឬសំបុត្រ​បញ្ជាក់​កំណើត (ច្បាប់ដើម និងថតចម្លង), អត្តសញ្ញាណប័ណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ (ច្បាប់ដើម និង​ថតចម្លង), សៀវភៅស្នាក់នៅ (ច្បាប់ដើម និង​ថតចម្លង)៕