ជំនាញដែលអាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ធនាគារ គណនេយ្យ សវនករ ហិរញ្ញវត្ថុ គ្រប់គ្រង ទីផ្សារ ព័ត៌មានវិទ្យា សេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតិ គណិតវិទ្យា ជំនាញសរសេរកម្មវិធី និងកូដ ជំនាញររចនាច្នៃប្រឌិត រចនាគេហទំព័រ វិទ្យាសាស្ត្រទិន្នន័យ និងជំនាញជាច្រើនទៀត។
អាហារូបករណ៍នឹងមានលក្ខខណ្ឌនៃការប្ដេជ្ញាចិត្តពីបេក្ខជនជ័យលាភីចំនួន២ រួមមាន ទី១ បេក្ខជនជ័យលាភីត្រូវខំប្រឹងប្រែងសិក្សា និងរក្សាពិន្ទុ GPA មិនឱ្យក្រោម 3.0 ជារៀងរាល់ឆ្នាំ។ ក្នុងករណីដែលពិន្ទុ GPA ធ្លាក់ក្រោម 3.0 នោះនឹងមានការកាត់ទឹកប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែចំនួន ៥០ដុល្លារ រហូតដល់បេក្ខជនទទួលបានពិន្ទុ GPA វិញ, ទី២ ការផ្អាកការសិក្សា និងការបោះបង់ការសិក្សា ប្រសិនបើបេក្ខជនជ័យលាភីផ្អាកការសិក្សារបស់ខ្លួនដោយមូលហេតុសមស្រប អាហារូបករណ៍នឹងត្រូវផ្អាកបណ្តោះអាសន្ន រហូតទាល់តែបេក្ខជនបន្តការសិក្សាវិញ។ ប្រសិនបើបេក្ខជនជ័យលាភីផ្អាក ឬបោះបង់ការសិក្សារបស់ខ្លួនដោយមូលហេតុដែលមិនអាចទទួលយកបាន ការឧបត្ថម្ភទាំងអស់នឹងត្រូវកាត់ផ្ដាច់ទាំងស្រុង។
លក្ខខណ្ឌជ្រើសរើសនៃអាហារូបករណ៍ ៖ ជាបេក្ខជនដែលបានបញ្ចប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិក្នុងឆ្នាំ២០២៥ ជាមួយនិទ្ទេស A ដល់និទ្ទេស D ដោយមិនមានប្រវត្តិប្រឡងឡើងវិញ មានអាយុមិនលើសពី២១ឆ្នាំ មានប័ណ្ណសមធម៌ដែលមានសុពលភាព និងមិនមានទទួលបានការឧបត្ថម្ភពីស្ថាប័ន ឬក្រុមហ៊ុនផ្សេងៗ។ ជាមួយគ្នានេះ បេក្ខជន និងគ្រួសារមិនមានគណនីកម្ចីជាមួយធនាគារស្ថាបនា លើកលែងតែសាច់ញាតិរបស់បុគ្គលិក ធនាគារ ស្ថាបនា។
ដើម្បីធ្វើការដាក់ពាក្យ បេក្ខជនអាចចូលទៅកាន់ Sathapana Scholarship Application Form ពាក្យស្នើសុំអាហារូបករណ៍ ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់ កញ្ញា អ៊ាង ពេជ្រវត្តី អ្នកឯកទេស ផ្នែកសិក្សានិងអភិវឌ្ឍន៍ តាមយៈ ០៩៦៨២៦៣៦៦៦។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី២៥ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥៕