សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ផ្តល់អាហារូបករណ៍ដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត (អ.ម.ត) នៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា(ITC) កម្រិតវិស្វករ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា ២០២៥-២០២៦ ដោយឆ្លងកាត់ការប្រឡង។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ ជាបេក្ខជនបានប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឬសមមូល, មានឆន្ទៈពិតប្រាកដក្នុងការបន្តការសិក្សា ខិតខំរៀនសូត្រ, គោរពតាមការណែនាំ និងព្រមទទួលយកលក្ខខណ្ឌដែលមានចែងរបស់គណៈកម្មាធិការអាហារូបករណ៍សិស្ស-និស្សិតក្រីក្រ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត និងវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា។
អាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូន ៖ ១.កម្រិតវិស្វករ នៅទីតាំងគោល រាជធានីភ្នំពេញ, ២. កម្រិតវិស្វករ នៅទីតាំងមណ្ឌលខេត្តត្បូងឃ្មុំ, ៣. កម្រិតវិស្វករនៅទីតាំងមណ្ឌលតេជោ ហ៊ុន សែន ចំការដូង (ខេត្តកែប) មិនកំណត់ចំនួន។
ការដាក់ពាក្យប្រឡង និងកាលបរិច្ឆេទដាក់ពាក្យ ៖ ដំណាក់កាលទី១ បេក្ខជនត្រូវដាក់ពាក្យប្រឡងនៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា ដោយផ្ទាល់នៅ ទីតាំងគោល រាជធានីភ្នំពេញ, ទីតាំងមណ្ឌលខេត្តត្បូងឃ្មុំ និងទីតាំងមណ្ឌលខេត្តកែប (តាមការ ជ្រើសរើសនិងស្នើសុំប្រឡងនៅតាមបណ្តាទីតាំងនីមួយៗ) និងដោយអនុលោមតាមនីតិវិធីរបស់ វិទ្យាស្ថាននៅតាមបណ្តាទីតាំងនីមួយៗ។
ដំណាក់កាលទី២ បេក្ខជនត្រូវដាក់ពាក្យស្នើសុំប្រឡង ជាមួយគណៈកម្មាធិការអាហារូបករណ៍ តាមរយៈប្រព័ន្ធអនឡាញ ដោយចូលទៅកាន់គេហទំព័រ https://reg.amt.live/web/signup ដើម្បីបំពេញព័ត៌មានសុំសិទ្ធិប្រឡង និងស្កេនបញ្ចូលឯកសារតម្រូវ ការដាក់ពាក្យ។ ការស្កេនបញ្ចូលពីឯកសារច្បាប់ដើម សេចក្តីចម្លង ឬពីឯកសារមានបញ្ជាក់ផ្លូវការ (សម្រាប់ដំណាក់កាលទី២) មានដូចជា៖ រូបថតទំហំ ៤ x ៦ ផ្ទៃខាងក្រោយពណ៌ស ឬផ្ទៃមេឃ (ជា File.JPG), អត្តសញ្ញាណបណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ ឬសេចក្តីចម្លងសំបុត្របញ្ជាក់កំណើត(ជា File.PDF), សៀវភៅគ្រួសារ ឬសៀវភៅស្នាក់នៅ (ជា File.PDF), វិញ្ញាបនបត្របណ្តោះអាសន្នមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ មានការបញ្ជាក់ទទួលស្គាល់ជាផ្លូវការ ឬបញ្ជីរាយនាមបេក្ខជនប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ មានលំដាប់ពិន្ទុ (ជា File.PDF), សលាកបត្រឯកត្តជន ឬបង្កាន់ដៃទទួលពាក្យប្រឡងចេញដោយវិទ្យាស្ថាននៅដំណាក់កាលទី១។ បញ្ជាក់៖ បេក្ខជនត្រូវជ្រើសរើសទីតាំងមណ្ឌលសិក្សា (នៅទីតាំងគោល រាជធានីភ្នំពេញ ឬទីតាំង មណ្ឌលខេត្តត្បូងឃ្មុំ ឬទីតាំងមណ្ឌលខេត្តកែប) ដែលជាមណ្ឌលប្រឡង នៅដំណាក់កាលទី២នេះ ឱ្យបានច្បាស់លាស់។
កាលបរិច្ឆេទដាក់ពាក្យទាំងពីរដំណាក់កាល ៖ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ រហូតដល់ ដល់ថ្ងៃទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ១៧:០០ នាទី ជាកំហិត។
សម័យប្រឡង និងមណ្ឌលប្រឡង ៖ សម័យប្រឡង (ប្រព្រឹត្តទៅតែមួយដងគត់) ថ្ងៃទី១៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ដែលរៀបចំដោយ វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា ហើយមណ្ឌលប្រឡង តាមបណ្តាទីតាំងវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជាដែលបេក្ខជនដាក់ពាក្យ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងការិយាល័យអាហារូបករណ៍ មានទីតាំងស្ថិតនៅផ្ទះលេខ៤ ផ្លូវ៥២២ សង្កាត់បឹងកក់១ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ រៀងរាល់ថ្ងៃចន្ទ-សុក្រ៕