សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ផ្តល់អាហារូបករណ៍ដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត (អ.ម.ត) នៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា(ITC) កម្រិតវិស្វករ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា ២០២៥-២០២៦ ដោយឆ្លងកាត់ការប្រឡង។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ ជាបេក្ខជន​បានប្រឡង​ជាប់​សញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬសមមូល, មានឆន្ទៈ​ពិតប្រាកដ​ក្នុងការបន្ត​ការ​សិក្សា ខិតខំរៀនសូត្រ, គោរព​តាម​ការ​ណែនាំ និងព្រមទទួល​យក​លក្ខខណ្ឌ​ដែលមានចែង​របស់​គណៈកម្មាធិការ​អាហារូបករណ៍​សិស្ស-និស្សិត​ក្រីក្រ សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេជោ ហ៊ុន សែន និង​សម្តេច​កិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត និង​វិទ្យាស្ថាន​បច្ចេកវិទ្យា​កម្ពុជា។
អាហារូបករណ៍ផ្តល់ជូន ៖ ១.កម្រិតវិស្វករ នៅ​ទីតាំងគោល រាជធានីភ្នំពេញ, ២. កម្រិតវិស្វករ នៅទីតាំងមណ្ឌល​ខេត្តត្បូងឃ្មុំ, ៣. កម្រិតវិស្វករ​នៅទីតាំងមណ្ឌល​តេជោ ហ៊ុន សែន ចំការដូង (ខេត្តកែប) មិនកំណត់ចំនួន។
ការដាក់ពាក្យប្រឡង និង​កាលបរិច្ឆេទ​ដាក់ពាក្យ ៖ ដំណាក់កាលទី១ បេក្ខជនត្រូវដាក់ពាក្យប្រឡងនៅវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា ដោយផ្ទាល់នៅ ទីតាំងគោល រាជធានីភ្នំពេញ, ទីតាំងមណ្ឌលខេត្តត្បូងឃ្មុំ និងទីតាំងមណ្ឌលខេត្តកែប (តាមការ ជ្រើសរើសនិងស្នើសុំប្រឡងនៅតាមបណ្តាទីតាំងនីមួយៗ) និងដោយអនុលោមតាមនីតិវិធីរបស់ វិទ្យាស្ថាននៅតាមបណ្តាទីតាំងនីមួយៗ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនង​ការិយាល័យ​អាហារូបករណ៍ មានទីតាំង​ស្ថិត​នៅ​ផ្ទះលេខ៤ ផ្លូវ៥២២ សង្កាត់បឹងកក់១ ខណ្ឌ​ទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ រៀងរាល់ថ្ងៃចន្ទ-សុក្រ៕