ភ្នំពេញ – អង្គការ People In Need បានអនុវត្តគម្រោងជំរុញការផ្លាស់ប្ដូរទៅរកការងារសម្រាប់យុវជន ឬហៅថា FTE4Youth មានបំណងពង្រឹងគុណភាពអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលច្ចេកទេសដល់យុវជន គាំទ្រដោយសាធារណៈរដ្ឋឆេក សម្រាប់រយៈពេលបីឆ្នាំ នៅមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ។ នេះជាឆ្នាំចុងក្រោយនៃការអនុវត្តគម្រោងនេះ ជួយយុវជនកម្ពុជាឱ្យទទួលបានការបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈ សរុបចំនួន ៨៧៣នាក់ ក្នុងនោះ ស្រី ១៥៥នាក់ ។
លោក ញ៉ូវ ដែន ប្រធានគម្រោងជំរុញការផ្លាស់ប្ដូរទៅរកការងារសម្រាប់យុវជន មានប្រសាសន៍ថា គម្រោងនេះ មានគោលបំណងបង្កើនសមត្ថភាពមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ជួយឱ្យយុវជនមានជំនាញវិជ្ជាជីវៈកាន់តែប្រសើរឡើង និងឆ្លើយតបទៅនឹងទីផ្សារការងារជាក់ស្តែង ។
“គម្រោង FTE4Youth ផ្ដោតសំខាន់លើការពង្រឹងគុណភាពអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលច្ចេកទេស ជាពិសេសធ្វើយ៉ាងណាឱ្យយុជនទទួលបានជំនាញសមរម្យមួយ មានការងារធ្វើ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងគុណភាពតម្រូវការទីផ្សារការងារ”
លោក លី ចន្ទរិទ្ធ នាយកមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង មានប្រសាសន៍ថា មជ្ឈមណ្ឌលមានគោលបំណងបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈដល់យុវជន ប្រជាពលរដ្ឋ និងសិស្សបោះបង់ការសិក្សាឱ្យមានជំនាញច្បាស់លាស់ ដើម្បីកាត់បន្ថយភាពក្រីក្រ មានមុខរបរជាក់លាក់ ដើម្បីរកប្រាក់ចំណូលផ្គត់ផ្គង់ក្រុមគ្រួសារឱ្យមានការរីកចម្រើន ។