លោក មុត ចិន្តា នាយកវិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនស្វាយរៀង បានឱ្យដឹងថា អាហារូបករណ៍ទាំង១២០០កន្លែងនេះ ត្រូវបានបែងចែកទៅតាមមុខជំនាញចំនួន៧ ដែលសុទ្ធតែមានតម្រូវការខ្ពស់ក្នុងទីផ្សារការងារ ក្នុងនោះរួមមាន ៖ (១).ជំនាញសេវាកម្មកុំព្យូទ័រ, (២).ជំនាញថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត, (៣).ជំនាញសេវាកម្មសម្អាងកាយ, (៤).ជំនាញដំឡើងនិងថែទាំកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព, (៥).ជំនាញដំឡើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ, (៦).ជំនាញសេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន និង(៧).ជំនាញថែទាំនិងជួសជុលអេឡិចត្រូនិក។
វិទ្យាស្ថានបើកទទួលពាក្យចូលសិក្សាចាប់ពីថ្ងៃនេះតទៅ និងចូលរៀននៅរៀងរាល់ដើមខែនីមួយៗ។
សម្រាប់យុវជនគោលដៅទាំងពីរក្រុមខាងលើដែលចាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យ សូមទាក់ទងមកកាន់វិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសភូមិភាគតេជោសែនស្វាយរៀង ដែលមានទីតាំងនៅភូមិមេភ្លើង សង្កាត់ស្វាយរៀង ក្រុងស្វាយរៀង (ជិតរង្វង់មូលស្រះវង់) ឬទាក់ទងតាមរយៈទូរស័ព្ទលេខ៖ ០១២ ២៦៧ ៦៧៩ / ០៨៨ ៩៦៦ ៦០៧៩។
ក្រៅពីក្រុមយុវជនគោលដៅមកពីគ្រួសារក្រីក្រ និងគ្រួសារងាយរងហានិភ័យ វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលពិសេសនេះក៏បើកសម្រាប់យុវជន និងប្រជាពលរដ្ឋទូទៅ រួមទាំងកម្មករ-កម្មការិនីផងដែរ ដែលអាចដាក់ពាក្យចូលសិក្សាជំនាញបច្ចេកទេសវិជ្ជាជីវៈនេះបានដោយឥតបង់ថ្លៃដូចគ្នា គ្រាន់តែមិនទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែពីរាជរដ្ឋាភិបាល៕